skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل اسنپ: حذف سهمیه سوخت قیمت تمام‌شده‌ سفر را بالا می‌برد

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

محمد خلج مدیرعامل اسنپ معتقد است حذف سهمیه سوخت تاکسی‌‌های اینترنتی تبعات زیادی به همراه خواهد داشت و این عامل به همراه چالش جمع‌آوری کارت‌های سوخت از جایگاه‌های سوختگیری تمایل به فعالیت  کاربران راننده را به شدت کاهش می‌دهد و  اثر منفی بر توازن عرضه و تقاضا و همچنین قیمت تمام‌شده‌ سفر می‌گذارد.

هفته گذشته خبری مبنی بر حذف سهمیه بنزین اسنپ و تپسی منتشر شد. طبق خبر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی  بر اساس مصوبه‌های جدید سال ۱۴۰۳، سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی اختصاص داده نمی‌شود و بنابراین کاربران راننده ازاین‌پس سهمیه سوخت دریافت نخواهند کرد.

محمد خلج مدیرعامل اسنپ در گفت‌وگو با روابط عمومی این مجموعه نسبت به حذف سهمیه سوخت تاکسی‌‌های اینترنتی واکنش نشان داده و گفته است: متاسفانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ سهمیه‌ی سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی باوجود مصوبه‌ی تصویب‌شده در سال ۱۳۹۸ قطع شده است و کاربران راننده‌ اسنپ برخلاف حق قانونی‌شان بیش از یک سال است که از دریافت سهمیه‌ی سوخت محروم شده‌اند.

او در ادامه این حق را برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی محفوظ دانسته و ادامه داده است:  از آنجایی که کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی مثل رانندگان تاکسیرانی متصدی حمل‌ونقل محسوب می‌شوند، بر اساس قانون مشمول دریافت امتیازهای این حوزه می‌شوند. دریافت سهمیه‌ سوخت بخش حمل‌ونقل عمومی از جمله این امتیازها به شمار می‌رود و این سهمیه باید بر اساس میزان پیمایشی که کاربران راننده در ناوگان تاکسی‌های اینترنتی دارند به آن‌ها تعلق بگیرد. از سوی دیگر، کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی با چالش جمع‌آوری کارت‌های سوخت از جایگاه‌های سوختگیری مواجه هستند و این موضوع قیمت تمام‌شده‌ بنزین را برای آن‌ها بالا می‌برد. این کاربران برای خدمت‌رسانی در بخش حمل‌ونقل نیاز به سوخت دارند و تصمیمات اخیر در رابطه با جمع‌آوری کارت‌های سوخت به‌شدت مشکل‌ساز خواهد شد.

او در ادامه افزوده است: به این شکل تمایل به فعالیت در کاربران راننده به شدت کاهش پیدا می‌کند و این موضوع اثر منفی بر توازن عرضه و تقاضا و همچنین قیمت تمام‌شده‌ی سفر می‌گذارد. بنابراین تبعات این تصمیم‌ها علاوه بر کاربران راننده اسنپ متوجه بیش از ۷۰ میلیون کاربر مسافر این سامانه نیز خواهد شد و اثر تورمی جدی در این حوزه خواهد داشت.این موضوع نشان‌ می‌دهد که برخلاف روش‌های آفلاینِ اختصاصِ سهمیه بنزین که با دقت بسیار پایین و اتلاف منابع بالا انجام می‌شود، در تاکسی‌های اینترنتی اختصاص سهمیه بنزین با دقت و بدون تضییع حقوق شهروندان انجام می‌شده است.

در نهایت خود را موظف به تلاش برای احقاق حق کاربران راننده می‌دانیم و امیدواریم که در سریع‌ترین زمان ممکن از ارگان‌های متولی راهکار و پاسخ شفافی در این مورد دریافت کنیم.

https://pvst.ir/ho8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو