skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسنپ از اتهام استفاده از سیم‌کارت‌های جعلی تبرئه شد

سمانه سمیع تحریریه

۲۰ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دادگاه کیفری اتهامات علیه اسنپ در خصوص ادعای استفاده از سیم‌کارت‌های جعلی برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران راننده را مردود اعلام کرد.

به گزارش پیوست، اوایل سال ۱۴۰۲ بود که تپسی شکایتی علیه اسنپ مبنی بر  استفاده از سیم‌کارت‌های جعلی برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران راننده تنظیم کرد. تپسی گفته بود بود اسنپ با خرید هزار سیم‌کارت و پیشنهاد به رانندگان تپسی، مرتکب رویه ضدرقابتی علیه رقیب خود شده است.

حالا در خبری اعلام شده است که این پرونده سرانجام در شعبه ششم دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای مورد رسیدگی قرار گرفته است و اسنپ از تمام اتهامات مطرح شده تبرئه و قرار منع تعقیب نیز صادر شده است.

البته تپسی هم به رد اتهامات و قرار منع تعقیب صادر شده از سوی دادسرا اعتراض کرده است و پرونده مجدد در دادگاه کیفری بررسی شده است، اما دادگاه کیفری اعتراض تپسی را رد و قرار منع تعقیب را تایید کرده است.

تا کنون و بر اساس خبر اسنپ، طبق حکم قطعی دادگاه همه اتهامات وارده به اسنپ رد شده است. در این رای آمده است که با توجه به محتویات پرونده، تحقیقات انجام شده و لایحه اعتراضی از جانب شاکی دلیل و مدرکی که موجب تغییر رای اولیه شود ارائه نشده است. دادگاه اعتراض شاکی پرونده را رد و تصمیم شعبه ششم بازپرسی مبنی بر رد تمامی اتهامات و اعلام برائت اسنپ و قرار منع تعقیب را عینا تایید کرده است؛ بنابر حکم دادگاه موردی برای تجدیدنظر نمانده است.

در این شکایت اسنپ به دسترسی غیرمجاز، جعل رایانه‌ای (ساخت جعلی) و اخلال در نظم و تشویش اذهان عمومی متهم شده بود که در نهایت دادگاه هیچ کدام از این اتهامات را نپذیرفته است.

https://pvst.ir/hnn
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو