skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسنپ به تجهیز کتابخانه‌های مدارس مناطق کم‌برخودار کمک می‌کند

۱۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شانزدهمین طرح نیکوکاری‌ ​اسنپ‌کلاب به «تجهیز کتابخانه‌های مدارس مناطق کم‌برخوردار» اختصاص یافته است. این طرح، با همکاری خیریه‌ «مهرگیتی» اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اسنپ، نیکوکاری‌کلاب اسنپ از فروردین ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرده و همزمان با تولد سه‌سالگی خود به سراغ طرحی در حوزه کتاب و کتابخوانی رفته است.  هدف از اجرای این طرح ایجاد فرصت‌های برابر برای دسترسی کودکان و نوجوانان  به زیرساخت‌های مناسب فرهنگی و آموزشی است. در این طرح، با نیازسنجی از آموزش و پرورش استان‌های مختلف، کتابخانه‌ مدارسی که اعلام آمادگی کرده‌اند تجهیز و راه‌اندازی می‌شود. کتاب‌های اهدایی با هدف ترویج کتابخوانی و رشد فکری دانش‌آموزان و بر اساس نیاز مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب شده و شامل کتاب‌های غیر درسی، علمی، داستانی و غیره می‌شود.

با افزایش هزینه‌های زندگی و کمبود امکانات و زیرساخت‌هایی همچون کتابخانه در برخی مناطق  بسیاری از کودکان و نوجوانان کشور دسترسی محدودی به کتاب‌های خوب دارند. در این طرح اسنپ تلاش می‌کند با مشارکت کاربرانش کتاب‌ها را در دسترس کودکان و نوجوانان ساکن مناطق کم‌برخوردار قرار دهد تا آنها فرصت بیشتری برای استفاده از امکانات فرهنگی و آموزشی را تجربه و برای رشد و توسعه‌ فردی و اجتماعی خود تلاش کنند.

مهرگیتی از ابتدای کار خود در سال ۱۳۸۴، علاوه بر احداث مدارس، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ارسال کتاب به مدارس مناطق کم‌برخوردار را آغاز و تاکنون بیش از سه میلیون و پانصد هزار جلد کتاب به این مناطق ارسال کرده است.

مهرگیتی، مؤسسه‌ای غیردولتی و نیکوکارانه، متشکل از واحدهای مختلف با هدف بنیادین تلاش برای ساختن ایرانی عاری از تبعیض و فقر فرهنگی است. مأموریت این موسسه مشارکت در احداث و تجهیز فضاهای آموزشی و فرهنگی به‌خصوص مدرسه در مناطق کم‌برخوردار است. فعالیت این موسسه در حوزه‌ فرهنگی و آموزشی است که در قالب طرح‌هایی همچون احداث و تجهیز مدرسه، خوابگاه، سالن‌های چند منظوره، کتابخانه و غیره در مناطق کم‌برخوردار کشور، حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و دانشجویان کم‌برخوردار و اهدای کتاب و رایانه به مدارس مناطق کم‌برخوردار کشور اجرا می‌شود.

نحوه‌​ مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

کاربران اسنپ می‌​توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ​‌کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر ۲ هزار امتیاز کاربران، مبلغ ۴ هزار تومان به تجهیز کتابخانه‌های مدارس مناطق کم‌برخوردار کمک می​‌کند. با اجرای این طرح دانش‌آموزان بیشتری به منابع مطالعاتی و کتاب‌های مناسب برای افزایش دانش و آگاهی خود دسترسی خواهند داشت.

خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به ایمیل مسئولیت اجتماعی شرکت اسنپ به آدرس csr.pr@snapp.cab ارسال کنند.

 

https://pvst.ir/hmt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو