skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز پژوهش‌های مجلس: تنقیح قوانین با هوش مصنوعی انجام می‌شود

۱۵ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد سامانه تنقیح قوانین با هوش مصنوعی نهایی شده است و تا عید فطر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش پیوست، بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد پروژه هوشمندسازی تنقیح قوانین و مقررات با همکاری معاونت قوانین مجلس و برخی اساتید و پژوهشگران حوزه و دانشگاه به صورت دانش‌بنیان آغاز شده است و این مرکز با ایجاد سامانه‌ای بر مبنای هوش مصنوعی پروژه تنقیح قوانین (تخلیص و اصلاح) را در دستور کار قرار داد که این اقدام با صرفه‌جویی‌های چشمگیری در هزینه‌های نیروی انسانی و زمانی همراه بوده است.

نگاهداری این سامانه را دارای ویژگی‌های بومی و مناسب با نظام حقوقی ایران معرفی کرد که در آن از هوش مصنوعی برای تخلیص و اصلاح قوانین استفاده می‌شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد این سامانه گفت: در فاز نخست این سامانه، براساس بانک داده‌‌های قوانین و مقررات مرکز پژوهش‌های مجلس با وجود چالش‌ها، نواقص و مشکلات متعدد، الگوی استخراج شده در امر تنقیح قوانین و مقررات به صورت آزمایشی اجرا و خروجی‌های آن مورد ارزیابی قرار گرفت.

او در ادامه با اشاره به هوشمندسازی این سامانه گفت: در مرحله دوم این اقدام، طراحی مدل کدگذاری هوشمند تمامی قوانین، ارائه مدل نسخ ضمنی برای همه کدها، طراحی سامانه جامع هوشمند و تعاملی قوانین، تطبیق هوشمند طرحها و لوایح با قوانین و طراحی مدل تنظیم هوشمند قوانین جامع، در دستور کار قرار گرفت.

 

https://pvst.ir/hmg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو