skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مهلت اجرای دستورالعمل حفاظت از حریم خصوصی کاربران تمدید شد

۱۴ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز ملی فضای مجازی، مهلت اجرای دستورالعمل حفاظت از حریم خصوصی کاربران را دو ماه دیگر تمدید کرد.

حسین دلیریان، مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد بنا به درخواست کسب‌وکارهای بخش خصوصی، فرصت اجرای دستورالعمل حفاظت از حریم خصوصی کاربران از حداکثر دو ماه پس از ابلاغ به «حداکثر چهار ماه پس از ابلاغ» افزایش یافت.

دلیریان با اشاره به آخرین روند اجرای دستورالعمل حفاظت از حریم خصوصی کاربران گفت: دبیر شورای عالی فضای مجازی ۲۷ دی ماه سال ۱۴۰۲ این دستورالعمل را به منظور کاهش مخاطرات نقض حریم خصوصی کاربران و حمایت از آنها در برابر تهدیدات سایبری ابلاغ کرد و طی آخرین پیگیری‌هایی که سال گذشته توسط کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور صورت گرفته، سکوها و سامانه‌ها در حال اجرای آن هستند.

او افزود: تا قبل از سال جدید، بخش‌هایی از دستورالعمل که امکان اجرای سریعتر آن وجود داشت، توسط کسب‌وکارهای بخش خصوصی و سامانه‌های دولتی اجرا شده و بقیه مفاد دستورالعمل نیز در مسیر اجرا قرار داشت.

سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی اضافه کرد: البته پس از ابلاغ این دستورالعمل، جلسات متعددی به منظور پیگیری اجرای آن در سکوها و سامانه‌ها برگزار شد و در فرآیند این نظارت و پیگیری، سامانه‌ها و کسب‌وکارهای بخش خصوصی از مرکز ملی فضای مجازی خواستند که فرصت اجرای این دستورالعمل را به دلیل ابعاد فنی و اجرایی آن، از حداکثر ۲ ماه پس از ابلاغ به «حداکثر ۴ ماه پس از ابلاغ» افزایش یابد تا آنها بتوانند در فرصت مناسب نسبت به ابعاد فنی و برنامه‌نویسی اجرای دستورالعمل نیز، اقدام لازم را انجام دهند.

دلیریان ادامه داد: بر همین مبنا این درخواست توسط کمیسیون عالی تنظیم مقررات به تصویب رسید تا فرآیند اجرای دستورالعمل و حفاظت بیشتر از داده‌های مردم در سکوها و سامانه‌ها، با دقت بیشتری انجام شود.

https://pvst.ir/hm6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو