skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: ایران در زمینه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ۶ پله ارتقا پیدا کرده است

سمانه سمیع تحریریه

۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳

عیسی زارع‌پور مخالف رفع فیلتر اینستاگرام است

وزیر ارتباطات عیسی زارع‌پور می‌گوید طبق‌ آخرین ارزیابی‌های جهانی اتحادیه بین المللی مخابرات در مورد توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، ایران ۶ پله ارتقا پیدا کرده است و از میان حدود ۱۷۰ کشور از رتبه ۸۱ به رتبه ۷۵ رسیده است.

به گزارش پیوست، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت امروز هشتم فروردین ماه اعلام کرد: در آخرین ارزیابی اتحادیه بین‌المللی مخابرات که در مورد توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشورها منتشر شد‌ه است، ایران ۶ پله در شاخص IDI (شاخص توسعه ارتباطات) ارتقا پیدا کرده است.

او در این باره گفت: این آمار مربوط به سال ۲۰۲۳ است که ما در شاخص IDI )ICT Development Index)شش پله ارتقا پیدا کرده‌ایم و از رتبه ۸۱ در میان ۱۷۰ کشور به رتبه ۷۵ رسیده‌ایم.

او ادامه داد: در این شاخص فراگیری ارتباطات و کیفیت و میزان استفاده مردم ارزیابی شده است. ما در زمینه نمره هم ارتقا داشته‌ایم،یعنی از امتیاز ۵۵ به ۸۱ رسیده و چهل و هفت درصد رشد کرده‌ایم و هم ۶ پله صعود را تجربه کرده‌ایم که همگی حاصل تلاش‌های این مدت است.

او افزود: در دو سال و اندی گذشته هفت هزار روستا جدید بالای ۲۰ خانوار به اینترنت متصل شده‌اند. بیش از ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار دسترسی به اینترنت دارند که دسترسی بسیاری از آنها به اینترنت نسل چهارم و پر سرعت است. همچنین به لحاظ جمعیتی بیش از ۹۸ درصد جمعیت روستاهایمان به اینترنت دسترسی دارند و جزو معدود کشورهایی هستیم که این تعداد روستا و این میزان اتصال را فراهم کرده‌ایم. اینها آمار اتحادیه بین‌المللی مخابرات است و مربوط به ارزیابی ۲۰۲۳ است.

او همچنین گفت: قریب به چهار الی پنج میلیون نفر از بسته اینترنت هدیه عیدانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده کرده‌اند.

https://pvst.ir/hlq
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو