skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سقف برداشت از حساب بیشتر می‌شود، حداکثر خرید با کارت ۲۰۰ میلیون تومان

۲۹ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بانک مرکزی اعلام کرد سقف مجموع تراکنش‌های خرید کارتی برای مشتریان حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیارد ریال، به دو میلیارد ریال افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش پیوست، بانک مرکزی با استناد به «دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی» اشخاص اعلام کرد سقف برداشت از حساب برای مجموع کارت‌های هرشخص، روزانه ۲۰۰ میلیون تومان است. این عدد تا پیش از این معادل یک میلیارد ریال یا یکصد میلیون تومان بود. طبق همین دستورالعمل هر مشتری حقیقی مجاز خواهد بود از کلیه حساب‌های خود در هر مؤسسه اعتباری، روزانه مبلغ دو میلیارد ریال را به صورت غیرحضوری برداشت نمایند.
بر اساس قوانین بانکی مشتریانی که تقاضای برداشت مبالغ بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان را دارند مجاز هستند تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان از حساب به صورت حضوری و با مراجعه به بانک مجاز است. برای برداشت مبالغ بیش از این گفته شده « ارائه مدارک مثبته» ضروری است.
بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور موظفند سایر ضوابط و الزامات مربوطه از جمله مقررات مبارزه با پول‌شویی را به نحو مطلوب رعایت و از حسن اجرای کلیه مقررات مرتبه از سوی شعب بانکی اطمینان حاصل کنند.
قابل ذکر است کلیه آستانه‌های اشاره شده مزبور پس از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا انتهای فروردین ماه ۱۴۰۳ اجرایی خواهند شد.

https://pvst.ir/hk7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو