skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

رئیس مرکز ملی فضای مجازی: سکوهای فیلتر شده با ابزارهای فنی در اختیار مردم قرار می‌گیرند

تحریریه پیوست

۲۷ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت که سکوهای فیلتر شده با ابزارهای فنی به زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرند.

محمدامین آقامیری در گفت‌وگو با صداوسیما، با اشاره به در دسترس قرار گرفتن سکوهای فیلترشده برای مردم گفت: در ساز و کار قبلی قرار بر این بود که خود سکوی خارجی تعهد بدهد و سکو در اختیار مخاطب داخلی قرار بگیرد. باتوجه به یک‌سال گذشته که پیشرفتی در این حوزه نداشتیم، دو راهکار جایگزین پیشنهاد شد.

آقامیری گفت که سکوهای خارجی در سه حالت قرار دارند؛ در دسترس، تحریم یا مسدود هستند. سکوهای تحریمی قرار شد مجوز ابزارهای تحریم‌شکن در اختیار داشته باشند تا درنهایت دراختیار مردم قرار بگیرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره سکوهای مسدودشده ادامه داد: درباره سکوهای مسدودشده‌، شرکت‌‌های دانش‌بنیان با ابزارهای فنی می‌توانند در چارچوب قوانین مقررات کشور، سکوها را دراختیار مخاطبان قرار بدهند.

به گفته آقامیری، تا الان با ابزارهای فنی کارهایی انجام شده است تا در چارچوب و قوانین کشور فعالیت در در سکوهای خارجی ایجاد شود. تا الان چند نمونه از طریق سکوهای داخلی با ابزارهای فنی به‌صورت آزمایشی در اختیار قرار گرفته شد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: چیزی که برای ما اهمیت دارد پیاده شدن قوانین و مقررات است. شرکت‌های دانش بنیان توانستند ساز و کاری بگذارند تا قوانین ما پیاده‌سازی شود تا بدون تعهد سکوی خارجی در دسترس مخاطب ایرانی قرار بگیرد. تا الان چند نمونه سکو از نظر سرعت، کیفیت و عملکرد آزمایش شد و نتیجه مثبتی داشت.  ما درحال پیگیری اتمام آزمایشات این سکوها هستیم.

https://pvst.ir/hjd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو