skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

میدجرنی به اتهام تلاش برای سرقت داده‌، تمام کارکنان Stability AI را در لیست سیاه قرار داد

۲۲ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت مید‌جرنی، ارائه دهنده یکی از بهترین سیستم‌های مولد تصویر، می‌گوید استفاده از هوش مصنوعی خود را برای تمام کارکنان Stability AI ممنوع کرده است. به گفته شرکت کارکنان این شرکت رقیب اوایل ماه جاری در تلاش برای سرقت داده‌های میدجرنی باعث قطعی خدمات شده‌اند.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، میدجرنی طی پستی که روز دوم مارس در دیسکورد منتشر کرد گفت که قطعی گسترده باعث شده تا تصاویر تولید شده در گالری کاربر ظاهر نشوند. این شرکت در مشروح یک تماس تجاری در تاریخ ۶ مارس نیز مدعی شد که «فعالیت بات‌نت مانند از اکانت‌های پولی» باعث این قطعی شده و میدجرنی آنها را مستقیما با Stability AI مرتبط می‌داند.

طی پستی که یکی از کاربران میدجرنی پس از شنیدن تماس در اکس منتشر کرده است، سیستم‌ها به این دلیل با قطعی مواجه شده‌اند که «شخصی از Stability AI در نیمه‌شب روز شنبه سعی داشته تا تمام جفت‌های پرامپت و تصویر را به سرقت ببرد.» میدجرنی می‌گوید چندین حساب پولی این شرکت متعلق به Stability AI هستند.

شرکت در مشروح تماس تجاری روز ۶ مارس می‌گوید ممنوعیت استفاده تمامی کارکنان Stability AI در استفاده از خدمات این شرکت پاسخ «موقت» به قطعی است. میدجرنی همچنین سیاست تازه‌ای را معرفی کرده است که براساس آن کارکنان هر شرکتی در صورت استفاده از «خودکارسازی تهاجمی» یا دامن زدن به قطعی خدمت، از استفاده محروم می‌شوند.

اماد موستاک، مدیرعامل Stability AI، نیز در پاسخ به پست یکی از کاربران در اکس اعلام کرد که مساله را بررسی می‌کند و این شرکت هیچ دستوری برای اینگونه اقدامات صادر نکرده است. او با اشاره به مدل Diffusion 3 که در حال حاضر در مرحله پیش‌نمایش است گفت: «خیلی عجیب است که چطور ۲ حساب می‌توانند چنین کاری بکنند و پای سرقت هم در میان نیست و ما از داده‌های مصنوعی و غیره استفاده می‌کنیم زیرا SD3 از تمام دیگر مدل‌ها عملکرد بهتری دارد.» او مدعی است که اگر کارکنان Stability باعث قطعی شده‌ باشند پس این موضوع غیر عمدی است و پای یک حمله «DDoS» در میان نیست.

دیوید هولز، بنیان‌گذار میدجرنی، در پاسخ به موستاک، مدعی شد که «یک سری اطلاعات» برای کمک به بررسی داخلی برای او ارسال کرده است.

با این حال پس از مکالمه ۶ مارس، در حال حاضر هیچ اطلاعات تکمیلی منتشر نشده است. میدجرنی یا Stability نیز به درخواست اظهارنظر پاسخی نداده‌اند.

https://pvst.ir/hgw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو