skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سحر بنکدارپور:دغدغه بازار کار نسلZ را داریم

۲۱ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران سحر بنکدارپور معتقد است نسل Y و X  تا حدودی جایگاه شغلی خود را پیدا کرده‌اند و حالا باید روی نیروی جوان نسل Z که در آستانه ورود به بازار کار هستند، تمرکز شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران با هدف هدایت مسیرشغلی نیروی کار جوان نسل Z و توانمندسازی زنان و دختران در بازار کار رویداد «فانوس راه» در محل دانشکده فنی‌وحرفه‌ای شریعتی تهران برگزار کرد.

صائبه سلوکی، مدیرعامل شرکت نیرو فراز،ضمن ارائه آماری از وضعیت اشتغال دانشجویان دانشکده مذکور در بازار کار و تجربیات آنها در این حوزه، بیان کرد: همه سعی ما این است که به سراغ دانشگاه‌ها برویم تا ارتباط میان صنعت و دانشگاه را تسهیل کنیم. از این رو، این رویداد با هدف ایجاد تعامل میان کارجویان و کارفرمایان و با نقش تسهیلگری میان بازیگرانی که در عرصه تربیت و جذب نیروی انسانی دغدغه دارند، ترتیب داده شده است.

رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران سحر بنکدارپور هم گفت: در این حوزه عوامل و بازیگران مختلفی هستند که دغدغه دارند اما از هم فاصله دارند. به همین دلیل در مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران تلاش کردیم تا با ایجاد تعامل و ادبیات مشترک بتوانیم این فاصله را تا حد ممکن کاهش دهیم. با توجه به رسالت اتاق تهران در حوزه توانمندسازی بانوان و از آنجا که بر اساس آمار، نقش زنان به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا در بازار کار کمرنگ‌تر شده است برآن شدیم به این حوزه ورود کنیم.

بنکدارپور اضافه کرد: از آنجا که نسل‌های قبل از نسل Z مانند بیبی‌بومرها در حال بازنشسته شدن و کناره‌گیری از بازار کار هستند و نسل Y و X هم تا حدودی جایگاه شغلی خود را پیدا کرده و تکلیفشان مشخص است تصمیم گرفتیم روی نیروی جوان نسل Z که در آستانه ورود به بازار کار هستند، تمرکز کنیم.

در ادامه این رویداد پنل نقش سرمایه‌های انسانی در توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی از نگاه مدیران صنعت با حضور نفیسه آزاد مدیر صندوق سرمایه‌گذاری گروه «آن»، افشین کلاهی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران، سادینا آبایی رئیس کمیسیون فاوای اتاق ایران، محمد متشرعی مدیرعامل شرکت ترنا سیستم و اشکان بنکدار مدیر منابع انسانی هلدینگ فناپ برگزار شد.

https://pvst.ir/hgp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو