skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

غول رسانه‌ای تامسون رویترز ۸ میلیارد دلار به هوش مصنوعی اختصاص می‌دهد

۲۱ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استیو هاسکر، مدیرعامل تامسون رویترز، در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز گفت این شرکت حدود ۸ میلیارد دلار را به اکتساب‌ها و سرمایه‌گذاری‌های حوزه هوش مصنوعی اختصاص می‌دهد. به گفته او این فناوری در آینده کسب و کار عرضه اطلاعات به وکلا، حسابداران و دیگر متخصصان را متحول می‌کند. همچنین مدیرعامل شرکت می‌گوید چندین شرکت برای خرید محتوای بخش خبری رویترز به این شرکت پیشنهاد داده‌اند و چند قرارداد در این حوزه منعقد شده است.

به گزارش پیوست، این گروه که علاوه بر حوزه رسانه در زمینه مشاوره، اطلاعات و خدمات تخصصی فعالیت دارد به گفته هاسکر «توپخانه مالی عظیمی» برای توسعه خدمات و اطلاعات حرفه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی گردآوری کرده است.

او می‌گوید: «ما به دلیل ماهیت پول ساز کسب‌وکار فعلی، ترازنامه بسیار مناسب و فروش سهام‌مان در LSEG، حدود ۸ میلیارد دلار سرمایه آزاد داریم.»

تامسون رویترز همچنین بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال را به توسعه هوش مصنوعی بومی برای مشتریان بخش‌هایی مثل حقوق، مالیات و حسابداری اختصاص می‌دهد.

این شرکت سال گذشته طرح دوساله‌ای را به پایان رساند که قرار بود ماهیت رویترز را از یک ارائه دهنده محتوا به شرکت فناوری «محتوا-محور» تغییر دهد. با این حال به گفته هاسکر، درست پس از این طرح «هوش مصنوعی مولد از راه آمد» که از نظر او نقش انقلابی برای این شرکت دارد.

او می‌گوید هوش مشخص نیست که هوش مصنوعی چگونه الگوهای مخارج مشتریان تامسون رویترز را تغییر می‌دهد اما یکی از مهمترین «موانع» پیش روی این گروه است.

به گفته مدیرعامل، اکتساب‌های شرکت عمدتا روی شرکت‌هایی با توانمندی‌های هوش مصنوعی تمرکز خواهد داشت. در طول ۱۸ ماه گذشته، این شرکت حدود ۲ میلیارد دلار برای خرید شرکت‌هایی مثل SurePrep، Casetext و Pagero که در حوزه راه‌حل‌های مالیاتی فعالیت دارند هزینه کرده است.

به گفته هاسکر حدود یک پنجم از تمام ورودی مالی شرکت مربوط به بازار آمریکا است اما آنها در سه تا پنج سال آینده به دنبال توسعه در نواحی مختلفی مثل برزیل،‌ مکزیک، جنوب شرق آسیا و ژاپن هستند تا روند مالی شرکت را متعادل کنند.

به گفته مدیریت، چندین شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی نیز برای استفاده از اخبار رویترز در آموزش مدل‌های زبانی و خرید حقوق این محتوا به شرکت پیشنهاد داده‌اند. با این حال هاسکر درمورد جزئیات مالی اظهارنظری نداشته و می‌گوید «بازار قیمت در حال تکامل است.»

هاسکر می‌گوید: «این مدل‌ها باید تغذیه کنند و آنها باید از بالاترین کیفیت، از محتوایی مستقل و حقیقت‌محور تغذیه کنند. ما چند قرارداد را منعقد کردیم و در حال بررسی گزینه‌های احتمالی دیگر هستیم.»

شرکت تامسون رویترز بیش از ۲۶ هزار کارمند در سراسر جهان دارد و خانواده تامسون حدود ۷۰ درصد از سهام این شرکت را تحت مالکیت خود دارد و ۳۰ درصد باقی‌مانده در بازار بورس نیویورک و تورنتو عرضه شده‌اند. دیوید تامسون، رئیس هیات مدیره شرکت و ثروتمند‌ترین فرد کانادا، اختیارات اصلی میراث روی تامسون، پدربزرگ خود، را در اختیار دارد.

این شرکت سال گذشته خدمات هوش مصنوعی تازه‌ای را در اختیار مشتریان گذاشت تا سوالات پیچیده تحقیقاتی را ارائه کرده و پاسخ‌های خود را از منابع حقوقی و با کمک هوش مصنوعی دریافت کنند. هاسکر می‌گوید شش تا هشت محصول دیگر نیز طی چند ماه آینده عرضه می‌شوند.

بخش خبری رویترز در حال حاضر کوچکترین بخش شرکت است و حدود یک دهم از درآمد تامسون رویترز در سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص می‌دهد.

https://pvst.ir/hgl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو