skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت ملی پست از ۳ سامانه تجزیه هوشمند رونمایی کرد

سمانه سمیع تحریریه

۲۰ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت ملی پست از ۳ سامانه تجزیه هوشمند، برای انواع مرسوله‌های پستی و سیستم‌های سورتینگ هوشمند پردازش مرسولات پستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی کرد.

به گزارش پیوست، در مسیر هوشمندسازی شبکه پستی کشور، سه سامانه تجزیه هوشمند برای انواع مرسولات پستی را در مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور افتتاح شد. محمود لیائی مدیرعامل پست در آیین رونمایی از این سامانه‌ها گفت: نهضت هوشمندسازی پست دو سال است که به شدت در حال پیگیری است و در دولت سیزدهم ضرباهنگ تندتری پیدا کرده است اما اگر موانع بروکراتیک دولتی وجود نداشت حالا به جای سه سامانه می‌توانستیم از ۳۰ سامانه رونمایی کنیم. این سخت‌گیری‌ها سرعت پیاده‌سازی سامانه‌ها را پایین آورده است. بحث هوشمندسازی به توسعه زیرساخت‌ها نیاز دارد.

لیائی همچنین در زمینه این سامانه‌ها گفت: به طور میانگین هر روز در ۳ شیفت صبح، عصر و شب بالغ بر ۴۲۰ هزار انواع مرسوله به صورت دستی و مکانیزه در مرکز تجزیه و مبادلات لشکر پردازش می‌شود که با افتتاح این سیستم‌ها، حداقل ظرفیت تجزیه هوشمند ۲۲ هزار مرسوله در ساعت امکان‌پذیر می‌شود و در آینده نزدیک به ظرفیت ۴۰ هزار تجزیه مکانیزه در ساعت خواهد رسید.

سیستم‌های هوشمند سورتینگ برای تجزیه انواع مرسوله‌‌ها شامل پاکت، بسته‌های کوچک و جوف طراحی شده‌اند و به دلیل فناوری‌های استفاده شده در آنها با یکبار اسکن، فرآیند ثبت ورود مرسوله انجام شده و امکان تجزیه مرسوله‌ها تا بیش از ۱۵۰ مقصد درج شده روی بارکد فراهم می‌شود.

مسیر هوشمندسازی پست ادامه دارد

طبق گفته لیائی طراحی و تولید این سیستم‌ها توسط سه شرکت دانش‌بنیان داخلی و بر اساس تکنولوژی‌های روز دنیا صورت گرفته است. او درباره مزایای این سامانه‌ها توضیح داد: اشغال مساحت کمتر، افزایش سرعت سیر مرسوله‌‌ها، کاهش بی‌ترتیبی‌های پستی و افزایش کیفیت خدمات، اسکن ورود و خروج تمامی مرسوله‌ها و ایجاد امکان رصد لحظه‌ای سیر آنها، کاهش هزینه‌ها در زمینه منابع انسانی، تجهیزات اداری و ملزومات مصرفی، نبود نیاز به کاربر به واسطه اتومایز شدن اطلاعات، کنترل و نظارت سیستمی و کاهش وابستگی به نیروی انسانی، بخشی از مزایای این سامانه‌ها هستند.

هیچ دولتی به اندازه دولت سیزدهم به شرکت ملی پست توجه نکرده است

در ادامه عیسی‌زارع‌پور  گفت: پست، پیشران اقتصاد دیجیتالی کشور است و فناوری‌ها می‌توانند ابزاری برای افزایش سطح رضایتمندی کاربران و بالابردن افزایش دقت و سرعت شرکت ملی پست باشند. ما می‌توانیم از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر هوشمندسازی استفاده کنیم تا به نقاط مطلوبی برسیم.  هیچ دوره‌ای به اندازه ما به پست توجه نکرده است و ما در همین مدت اعتبارات زیادی برای توسعه زیرساخت‌های پست هزینه کرده‌ایم.

او افزود: در مدت دولت سیزدهم دوبار افزایش قیمت برای پست لحاظ شده است و ما برای همه اینها از آبروی دولت مایه گذاشتیم.همراهی‌های دولت بوده است که همچنان پست در مسیرتوسعه زیرساخت‌ها قرار گرفته است، ما برای اولین بار پاداش کارکنان شرکت ملی پست را هم‌ارزش با زیرساختی‌ها دادیم، از محل منابع وزارتخانه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها و خرید کامیون‌ها اختصاص دادیم. می‌دانیم با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما شرایط را با گذشته مقایسه کنید متوجه می‌شوید دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات شرکت ملی پست را در دایره اولویت‌هایش قرار داده است.

سال درخشانی در انتظار پروژه فیبرنوری است

عیسی زارع‌پور در حاشیه این رویداد و در گفت‌وگو با خبرنگاران در زمینه فیبرنوری گفت: سال ۱۴۰۳ سال درخشانی برای پروژه فیبر نوری خواهد بود، هدف‌گذاری ما برای سال ۱۴۰۲ عددی بین ۳۵ تا ۴۰ درصد بوده و این درصد در سال آینده دو برابر خواهد شد. در حال حاضر ۷ میلیون خانواده تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته‌اند که افزایش این عدد، هرروز بدون توقف ادامه دارد. سال آینده سال درخشانی برای پروژه فیبرنوری خواهد بود.

https://pvst.ir/hgd
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو