skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دستگاه POS فروشندگان در صورت بسته شدن کارپوشه مالیاتی، قطع می‌شود

۱۵ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فروشندگانی که نسبت به سال گذشته رکورد فروش بیشتر ۱۰۰ میلیون تومانی را ثبت کرده‌اند در صورتی که برای افزایش حد فروش خود در کارپوشه مالیاتی اقدام نکنند، بانک‌ها دستگاه پوز آنها را قطع خواهند کرد.

به گزارش پیوست؛ اشکان هراتی معاون پژوهشی سازمان مالیات درباره غیرفعال شدن کارپوشه مالیاتی فروشندگان گفت: فروشنده‌ای که در زمستان ۱۴۰۱، ۱۰۰ میلیون فروش داشته و مالیات فروش خود را به سازمان مالیاتی پرداخت کرده‌ در صورتی که در زمستان ۱۴۰۲ از حد فروش ۱۰۰ میلیون گذشته باشد، باید نسبت به افزایش حد فروش خود با مراجعه به سازمان مالیاتی اقدام کند.

هراتی درباره اعتباری که مشتری از طریق خرید خود می‌تواند کسب کند گفت: در صورتی که فروشنده بیشتر از ۱۰۰ میلیون فروش داشته باشد، می‌تواند صورت‌حسابی صادر کند و مشتری از اعتبار مالیات بر ارزش افزوده که پرداخت کرده برخوردار شود اما اگر فروش آن فروشنده بیشتر از ۱۰۰ میلیون شد، کارپوشه فروشنده غیرفعال می‌شود. فروشنده باید به اداره سازمان مالیاتی مراجعه کند و از طریق کارپوشه خود درخواست افزایش حد مجاز فروش را اعلام کند. در مقطع کنونی درخواست افزایش حد مجاز فروش در اداره امور مالیاتی انجام می‌شود.

قطع دستگاه پوز در صورت بسته شدن کارپوشه

حد مجاز مودیانی که جدید التاسیس هستند پنج برابر معافیت ماده ۱۰۱ قانون مالیات مستقیم است و حد فروش آنها پایین‌تر از مودیانی که سابقه مالیاتی دارند. تا زمانی که تا  افراد حد مشخصی فروش دارند هیچ اتفاقی نمی‌افتد و تنها پرداخت مالیات بدهی‌شان را انجام می‌دهند یا ترتیب پرداخت انجام می‌دهند. به تعبیری دیگر می‌توانند ضمانت‌نامه گرو بگذارند و حد مجاز فروش خود را افزایش بدهند. اگر حد مجاز فردی پر شده باشد در کارپوشه آنها عنوان می‌شود که باید به افزایش حد مجاز فروش خود اقدام کنند در غیر این صورت بانک مرکزی نسبت به غیرفعال کردن دستگاه پوز آنها اقدام می‌کند.

https://pvst.ir/heu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو