skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان نظام صنفی تهران: بالا بردن دستمزد می‌تواند مانع خروج نیروی انسانی متخصص شود

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

نخستین جلسه دور هفتم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در حالی برگزار شد که رئیس این دوره بر افزایش دستمزد نیروی انسانی در حوزه IT‌ تاکید کرد و آن را یکی از راه‌های نگهداشت متخصصان در کشور دانست.

به گزارش پیوست، نشست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برای تشریح اهداف کلی سازمان و اهداف هیات مدیره جدید و بخش‌های مختلف با حضور رئیس دوره هفتم و برخی اعضای هیات مدیره، امروز (۱۳ اسفند ۱۴۰۲) برگزار شد. در این نشست علی حکیم‌جوادی، رئیس نصر تهران، سرمایه انسانی را بزرگ‌ترین چالش این صنف معرفی کرد و گفت: بزرگ‌ترین چالش بخش خصوصی حقوق و دستمزد است. یکی از راهکارهای عملی و موثر، بالا بردن دستمزد است که می‌تواند مانع خروج نیروی انسانی متخصص شود. حقوقی که در کشورهای دیگر به این نیروهای متخصص داده می‌شود بسیار بیشتر از حقوقی است که این متخصصان در ایران می‌گیرند. سازمان نظام صنفی باید یک مرجع برای قیمت‌گذاری حقوق باشد و این موضوعی است که در این سازمان پیگیری خواهد شد. اگر قیمت‌گذاری در پروژه‌ها را منصافه کنیم مشکلات پروژه‌های نرم‌افزاری حل می‌شود و نگهداشت نیروی انسانی حل خواهد شد.

حمید فروزنده درباره مهم‌ترین فرایندهایی که باید در دور هفتم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای انجام شود گفت: سرمایه‌های انسانی، مدیریت دانش، دایره الکترونیکی تجاری و همچنین زیرساخت، شبکه و سخت‌افزار در داخل سازمان از جمله اقداماتی است که توجه بیشتری به آن خواهد شد.

تغییر اوضاع مالیاتی در آینده نزدیک

رضا حیدری، از اعضای هیات مدیره نصر تهران که در این نشست شرکت کرده بود درباره آینده مالیات‌ستانی گفت: یکی از مشکلاتی که در آینده نه چندان دور همه با آن مواجه می‌شوند، مالیات است که شرایط پرداخت آن به سرعت در حال تغییر است. به عنوان مثال مالیاتی که از خانه‌های خالی گرفته می‌شود گاهی بیشتر از اجاره‌ای است که صاحب ملک ممکن است از مستاجر دریافت کند.

حیدری درباره سقف فروش در سامانه مودیان گفت: محدودیت سقف فروش در روند مالیاتی که ۱۸ میلیارد تومان عنوان شده، محدودیت نیست و ارتباطی با ارزش افزوده ندارد‌. بلکه به این معنی است کسانی که بیش از ۱۸ میلیارد فروش داشته‌اند باید در سامانه مودیان ثبت کنند. بنابراین در سامانه مودیان هیچ محدودیتی برای فروش نداریم.

نشت اطلاعات آحاد مردم در پی نبود امنیت رایانه‌ای

بهناز آریا، نایب رئیس دوم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درباره چالش امنیت و نشت اطلاعات: وقتی رخداد امنیتی اتفاق می‌افتد، ما نمی‌توانیم آگاه شویم که چه اتفاقی افتاده است. امنیت در سال‌های اخیر چالش بزرگی بوده است. سازمان نظام صنفی تلاش کرده ارتباط خود را با بخش‌های امنیتی بیشتر کند. درخواست صنف این بوده که محرم حاکمیت باشد. ما زمانی در سطوح تخصصی ایجاد امنیت می‌کردیم اما اکنون این موضوع وارد لایه آحاد جامعه شده و باید هرکسی نقش و وظیفه خود را در تصویر کلی امنیت بشناسد‌. چابکی در بخش خصوصی، وسیله‌ای است که باید مسئله امنیتی را حل کند و سال‌هاست که به ایجاد نهضت اطلاعاتی تاکید شده اما متاسفانه این نهضت هنوز به وجود نیامده است.

حکیم‌جوادی نیز درباره نشت اطلاعات گفت: در هیچ یک از قراردادهایی که عقد می‌کنیم هیچ آیتم امنیتی وجود ندارد‌. کارفرماها باید بپذیرند هزینه‌ای برای امنیت بپردازند. نهضت امنیت یکی از موضوعات جدی است که باید متوجه کسب‌وکارها شود.

آزاد معروفی، خزانه‌دار نصر تهران درباره تاثیرات کسب‌وکارهایی که بدون مجوز در این صنف کار می‌کنند گفت: یکی از دغدغه‌های صنف، بدون مجوز فعالیت کردن است. قوانین مربوط به نظام صنفی به گونه‌ای است که عضویت در آن، اجباری نیست. بیشتر از ۲۰ هزار نفر بدون مجوز در حال فعالیت هستند‌. از نظر ما این تعداد عضو سازمان هستند اما تنها ثبت نام نکرده‌اند. در همه ادوار سعی کردیم با مجموعه دولت و حاکمیت جلوی فعالیت‌های غیر مجاز را بگیریم.

https://pvst.ir/heb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو