skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعرفه موبایل «خارجی» حداکثر ۳۰ درصد است دستورالعمل تعرفه واردات گوشی اصلاح شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۳ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

مطابق دستورالعمل واردات تلفن همراه که پیش از این ابلاغ شده بود، تعرفه واردات تلفن همراه از رویه تجاری ۱۵ درصد و سایر رویه‌ها ۳۰ درصد است. حال در دستورالعمل جدید این تعرفه برای گوشی‌های تلفن همراه «خارجی»‌ تعیین شده است.

به گزارش پیوست، هیات وزیران در جریان اصلاح دستورالعمل اجرایی بند ط تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲، تعرفه واردات گوشی‌های تلفن همراه را به تعرفه واردات گوشی‌های تلفن همراه «خارجی» تغییر داده است.

دی ماه ۱۴۰۲ گمرک بخشنامه تعرفه واردات گوشی‌های تلفن همراه از رویه تجاری را ابلاغ کرده بود که طی آن تعرفه واردات تجاری ۱۵ درصد و غیر تجاری ۳۰ درصد تعیین شده بود.

در دستورالعمل اجرایی نیز که ۱۴ بهمن امسال تصویب شده بود ذکر شده است:‌ «حقوق ورودی‌ گوشی‌های همراه با قیمت بالای ۶۰۰ دلار حداقل ۱۵ درصد و برای سایر رویه‌های تجاری به ماخذ دو برابر یعنی ۳۰ درصد منظور گردید.»

حال در دستورالعمل جدید که محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور آن را نهم اسفند ماه ابلاغ کرده، عبارت «خارجی»‌ اضافه شده است: «حقوق ورودی گوشی‌های همراه: حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی‌های تلفن همراه خارجی با قیمت بالای ۶۰۰ دلار ۱۵ درصد و برای سایر رویه‌ها به ماخذ ۲ برابر یعنی ۳۰ درصد منظور گردد.»

https://pvst.ir/he9
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو