skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن به ما ابلاغ نشده است

۲ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©عکس: dolat.ir

وزیر ارتباطات گفت مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره ممنوعیت استفاده از فیلترشکن‌ها و ایجاد پوسته برای پلتفرم‌های فیلترشده، هنوز به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ نشده است.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۲ اسفند ۴۰۲) در حاشیه جلسه هیات دولت از ابلاغ نشدن مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن به این وزاتخانه گفت. او در این باره افزود: کلیت این مصوبه را ما از رسانه شنیده‌ایم. تبیین آن به عهده مرجع تصویب یعنی شورای عالی فضای مجازی بوده است. بخش‌هایی از آن به ما بازمی‌گردد که تمهیدات آن را پیگیری می‌کنیم. به عنوان مثال اینکه امکان ارائه خدمات دولتی از طریق سکوهای بومی فراهم شود به عهده ما بوده است که آن را دنبال می‌کنیم و حتی برخی از خدمات دولتی به صورت آزمایشی بر روی سکوهای بومی راه‌اندازی شده است. در حال حاضر بقیه بندها به صورت مستقیم به ما ابلاغ نشده است.»

زارع‌پور در ادامه از روند همکاری با وزارت بهداشت در خصوص فروش اینترنتی دارو گفت: متن نهایی دستورالعمل این موضوع آماده شده است. اختلاف نظرهای جزئی وجود دارد که با وزارت بهداشت آنها را حل می‌کنیم. وزارت بهداشت متولی اصلی این موضوع است و ما دغدغه‌های آنها را کاملا مد نظر داریم. برای همین طول کشیده است.

وزیر ارتباطات همچنین درباره استفاده از سرویس رادار گیم گفت: بیش از ۱۴ میلیون نفر از سرویس رادار گیم استفاده می‌کنند و عموما از آن رضایت دارند. در رادار گیم ما هم محتوای بازی‌های پرمخاطب و مورد تایید نهادهای فرهنگی داخل کشور را میزبانی می‌کنیم و هم ابزاری تهیه کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانند تاخیر بازی را به مراتب تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

زارع‌پور در ادامه افزود: در گذشته نیز سامانه‌های دیگری برای مقابله با تحریم‌ها، به ویژه برای سایت‌ها مورد نیاز متخصصان کشور، راه‌اندازی شده است و امیدوارم روز به روز تجربه عمومی کاربران بهتر شود.

https://pvst.ir/hal

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو