skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل هلدینگ فناپ:مسیر پیشرفت اقتصاد دیجیتالی از برقراری گفت‌وگو با رگولاتوری می‌‌گذرد

۲ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شهاب جوانمردی مدیرعامل هلدینگ فناپ معتقد است مسیر پیشرفت اقتصاد دیجیتالی از برقراری گفت‌وگو با رگولاتوری می‌گذرد و اگر فضای گفت‌و‌گو با ارائه پروپوزالی مشخص و دقیق همراه می‌شد می‌توانست مطالبات جدیدتری را به نتیجه برساند.

به گزارش روابط‌عمومی و برندینگ فناپ، شهاب جوانمردی مدیرعامل هلدینگ فناپ و نایب‌رییس اتاق بازرگانی تهران در پنل تخصصی اقتصاد دیجیتال در همایش چشم‌انداز اقتصاد ایران درباره اهمیت هم‌افزایی کسب‌و‌کارها برا ی مطالبات از رگولاتوری در کشور صحبت کرد. او گفت: مساله امروز بازیگران جدید اقتصاد برای قانع‌کردن رگولاتور و مطالبه خواسته‌هایشان  نداشتن پروپوزال است.اگر فضای گفت‌و‌گو با ارائه پروپوزالی مشخص و دقیق همراه می‌شد می‌توانستیم مطالبات جدیدتری را به نتیجه برسانیم.

او ادامه داد: تحولات اقتصادی جهانی و منطقه‌ای در چند سال اخیر باعث بروز چالش‌هایی در کشور شده است که بازارهای سرمایه‌گذاری ، بنگاه‌های تولیدی ، بازار ارز و کسب‌و‌کارهای مختلف را درگیر کرده است اما سوال اینجاست که کلید حل این چالش‌ها در دست کیست؟

جوانمردی در این باره پاسخ داد: «زمانی‌ که ما به عنوان بازیگران جدید اقتصاد در زیرساخت‌ها، اپراتورها، نرم‌افزارهای کاری و دیتاسنترها سرمایه‌گذاری کردیم، نتیجه گرفتیم . این پیشرفت‌ها باعث شد کسب‌و‌کارهای جدید از ظرفیت توسعه پلتفرمی در فضایی که رگولاتور هنوز ایده‌ای درباره‌اش نداشت را به جامعه معرفی کنند و با توجه به شرایط جامعه خودشان را جابیندازند . بازیگران سنتی اقتصاد ایران در برخی از موارد مانعی برا ی توسعه اقتصاد دیجیتالی بودند و از طرفی تامین‌کنندگان مالی قادر نبودند داده‌ها و استعدادهای لازم را برای پیشرفت کسب‌و‌کارها به دقت محاسبه کنند و این موارد باعث شد که فعالان این حوزه در حرکتشان به سمت جلو با ابهامات بیشتری روبه‌رو شوند.

جوانمرد ی با اشاره به اینکه در فضای سنتی اسکیل وجود ندارد گفت:‌ « برا ی داشتن اسکیل مناسب در هر کسب‌و‌کار بازیگران صنعت خصو صی و عمومی باید بتوانند با هم همکاری داشته باشند. از سو یی دیگر متصل نبودن اقتصاد ما به اقتصاد جهانی هم مشکلاتی به وجود آورده است.»

او ادامه داد: «هر وقت هزینه حمل‌و‌نقل هزینه توزیع بین بازیگران مختلف صنعت به صورت اشتراکی تقسیم می‌شد و هر دو گروه به این موضوع باور پیدا کردند که منفعت و تداوم کسب‌و‌کارشان در به هم پیوستن است، آن وقت می‌شود به رگولاتوری هم نقد کرد و از او مطالبه داشت. در صنعت مالی ما رگولاتوری بسیار سفت و سختی مواجه بودیم اما مهم این بود که بتوانیم آن را به رسمیت بشناسیم و وارد گفت‌و‌گو بشویم . مساله امروز ما شاید ا ی ن باشد که بازیگران جدید اقتصاد برای قانع‌کردن رگولاتور و مطالبه خواسته‌هایشان پروپوزال ی آماده نکرده‌اند در حالی که اگر فضا ی گفت‌و‌گو با ارائه پروپوزال ی مشخص و دقیق همراه می‌ شد و پروژه‌ها ی مشترکی بین کسب‌و‌کارها ایجاد می‌شد، می‌ توانستیم مطالبات جدیدتری را به نتیجه برسانیم.  مسیر پرچالش است اما شدنی است. ما باید برای برقراری ارتباط تلاش کنیم. »

https://pvst.ir/hah

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو