skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امکان پرداخت آنلاین بیمه‌های تکمیلی فراهم شد

۱ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

همه شرکت‌های بیمه‌گر از امروز اول اسفند ماه در تمامی داروخانه‌های غیر طرف قرار داد با بیمه تکمیلی باید امکان پرداخت برخط هزینه درمان در بخش دارو را فراهم کنند و پس از نسخه‌پیچی ظرف ۷۲ ساعت پول بیمه تکمیلی فرد بیمه شده به حسابش واریز شود.

به گزارش پیوست، تا کنون امکان پرداخت آنلاین هزینه بیمه تکمیلی فراهم نشده بود و با وجود اینکه دولت بارها شرکت‌های بیمه را به ارائه این سرویس ملزم کرده بود، اما شرکت‌های بیمه‌گر امکان پرداخت هزینه بیمه تکمیلی به صورت آنلاین را برای بیمه‌گر فراهم نکرده بودند.

حال قائم مقام بیمه مرکزی در گفت‌وگو با صدا وسیما اعلام کرده است: ما این قول را به بیمه شدگان می‌دهیم تا اطلاعاتی که با تگ تکمیلی در هاب درمان بیمه مرکزی وارد شود، ظرف ۷۲ ساعت پول به حساب بیمه شده واریز شود.

مجید مشعلچی فیروزآبادی گفت: بر این اساس بیمه های تکمیلی باید پس از مراجعه بیمار به دارخانه ظرف مدتی کوتاه با یک پیامک، سهم بیمه تکمیلی را مشخص کند. اما اگر پیامک نیامد، یعنی اطلاعات شما به دست ما نرسیده و باید از همان مسیر کاغذی و مراجعه حضوری اقدام به دریافت هزینه بیمه کنند.

او افزود: اگر مبلغ کسر شده از سوی داروخانه با سهم بیمه تکمیلی مغایر باشد، بیمه شده می‌توانند با بارگذاری اطلاعات روند پیگیری را ادامه دهند.. اگر مغایرتی وجود دارد بین اسنادی که بیمار پرداخت کرده و آن مبلغی که در پیامک آمده، از همان راهی که در پیامک ذکر شده، اطلاعات مربوط به آن اسناد را باید بارگزاری کنند.

به گفته مسئولان بیمه مرکزی اگر داروخانه طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی باشد، نیازی نیست که بیمه شده هزینه پرداخت کند. آن طور که بیمه مرکزی اعلام کرده، در گام بعدی قرار است مسیر حذف کاغذ در درمان های سرپایی و بستری هم اجرایی شود.

در صورت وارد شدن بیمه تکمیلی به فرایند پرداخت آنلاین می‌توان امیدوار بود بخشی از اکوسیستم سلامت کشور مسیر الکترونیکی شدن را طی کند. پیشتر بیمه‌ تامین اجتماعی و بیمه سلامت امکان حذف دفترچه‌های بیمه را در زیرساخت خود فراهم کرده بودند و با پیاده‌سازی نسخه الکترونیکی در کشور دیگر نیازی به صدور دفترچه بیمه نبود حال بیمه تکمیلی نیز وارد این فرایند شده است.

https://pvst.ir/hab

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو