skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انجمن تجارت الکترونیک به بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا واکنش نشان داد

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ اسفند ۱۴۰۲

انجمن تجارت الکترونیک تهران نسبت به بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا واکنش نشان داد و از برخوردهای سلیقه‌ای و دون شأن با فعالان اقتصادی کشور انتقاد کرد.

در بیانیه این انجمن بازداشت مدیرعامل دیجی‌کالا را که به‌واسطه‌ی شائبه‌ خطای یکی از فروشندگان این پلتفرم محکوم شده است و انجمن بر لزوم توجه به تفکیک مسئولیت پلتفرم‌ها و کاربران‌شان تاکید دارد.

در این بیانیه آمده است:

نبود سازوکارهای قانونی مشخص در حوزه‌ی مسئولیت‌های حرفه‌ای پلتفرم‌ها، زمینه را برای برخوردهای هزینه‌زای برخی نهادها و تحلیل‌های دور از واقعیت و البته نگران‌کننده‌ی گروهی از رسانه‌ها فراهم کرده است. این بحران‌سازی‌ها، در شرایطی صورت می‌پذیرد که پیش‌تر و در موقعیتی نسبتا مشابه، مدیرعامل پلتفرم دیوار با رأی دادگاه تجدید نظر و با اشاره‌ی صریح به این مهم که «مسئولیت کیفری انتشار و عرضه محتوای مجرمانه در پلتفرم‌های کاربر محور داخلی بر عهده کاربر منتشر کننده آن است» از اتهام‌های انتسابی تبرئه شده است.

انجمن تجارت الکترونیک تهران همچون گذشته، بر خطرات حاصل از این خلاء قانونی تاکید می‌کند و از نهادهای مربوطه می‌خواهد نسبت به حل آن اقدامی سریع و کارشناسی داشته باشند. این نهاد صنفی، آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل همه‌جانبه با نهادهای قانون‌گذار برای تحلیل و تدوین قوانین مرتبط به این عرصه اعلام می‌کند. امید آن‌که بار دیگر، شاهد موقعیت‌های مشابه نباشیم و بیش از پیش، نهالِ امید را تضعیف نکنیم.»

 

https://pvst.ir/h9z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو