skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نائب رئیس اتاق اصناف تهران: اتحادیه فروشندگان موبایل در کلاهبرداری کوروش کمپانی بی‌تقصیر نیست

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نائب رئیس اتاق اصناف تهران گفت که اتحادیه فروشندگان موبایل در کلاهبرداری کوروش کمپانی ‌بی‌تقصیر نیست.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف تهران،‌ محمدرضا فرجی تهرانی، نائب رئیس اتاق اصناف تهران گفت که در موضوع کلاهبرداری کوروش کمپانی، اتحادیه فروشندگان موبایل مقصر است.

فرجی تهرانی درباره همکاری سلبریتی‌ها با کوروش کمپانی گفت: در حال حاضر بلاگرها و سلبریتی‌ها در حوزه تبلیغات یکه‌تازی می‌کنند، نقطه جهش کوروش کمپانی نیز همین سلبریتی‌ها بودند. در مقابل نیز هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با این شرکت برعهده نگرفته و تنها با عذرخواهی و اظهار بی‌اطلاعی از روند فعالیت شرکت مذکور خود را عقب کشیدند. مردم باید نسبت به این موضوع آگاه باشند که سلبریتی‌ها و بلاگرهای فعال در فضای مجازی بابت دریافت مبلغی کالایی را تبلیغ می‌کنند.

نکته مهم ماجرا دریافت اینماد توسط این شرکت بود که نائب رئیس اتاق اصناف تهران درباره این موضوع توضیح داد: دریافت اینماد روند سختی ندارد و با دریافت جواز کسب و اخذ برخی شرایط به‌راحتی می‌توان آن را دریافت کرد. اما پس از دریافت اینماد، نهادهای مربوط به هر واحد صنفی باید نظارت کافی را داشته باشد.

او درباره ضعف دستگاه‌های نظارتی گفت: بزرگ‌ترین ضعف ‌در عملکرد اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران است. چرا نظارتی بر فعالیت این واحد صنفی آن هم با چنین تبلیغات گسترده‌ای نبوده است؟ فعالیت این شرکت از ابتدا مشکوک بوده و تبعات بسیاری را برای مصرف‌کننده و بازار به همراه داشت. چنین اختلاف قیمتی در پیش‌فروش موبایل ابتدا نظم بازار را بهم ریخت و سپس مردم را نسبت به اعضای صنف تلفن همراه بی‌اعتماد کرد. در مجموع اتحادیه‌ها باید کمی قاطع‌تر با اعضای خود برخورد کنند تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

به گفته نائب رئیس اتاق اصناف تهران، هنگامی که یک اتحادیه متوجه بروز تخلفی از سوی اعضای صنف خود می‌شود باید به سرعت مانع ادامه فعالیت آن شرکت شود. با فعالیت کوروش کمپانی هم اعضای صنف تلفن همراه متضرر می‌شدند و هم حقوق مصرف‌کننده در خطر بود. با پیگیری بیشتر اتحادیه درباره نحوه فعالیت کوروش کمپانی حتی اتاق اصناف نیز می‌توانست از اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران حمایت کند اما چون در این خصوص عملکرد ضعیفی نشان داد جای حمایتی باقی نمی‌ماند.

https://pvst.ir/h9y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو