skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقدامات ال‌جی برای حفاظت از محیط زیست

۲۷ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

ال‌جی با درک ضرورت حفاظت از محیط زیست، اقداماتی برای کاهش انتشار کربن انجام داده است، یکی از این اقدامات کاهش انتشار کربن حاصل از شرکت در رویدادهای فناور است.

به گزارش روابط عمومی ال‌جی، به دلیل افزایش فزاینده توجه جهانیان به مسائل زیست‌محیطی و نیاز اضطراری به پرداختن به تغییرات اقلیمی، پایداری به یکی از تم‌های اصلی نمایشگاه‌های تجاری در سراسر جهان تبدیل شده است. اما در واقعیت اگر موضوع موردبحث برپایی یک نمایشگاه حرفه‌ای باشد اغلب منجر به تولید میزان قابل‌توجهی زباله و مصرف منابع طبیعی می‌شود .

ال‌جی با درک ضرورت ایجاد تغییر در این روال ، با انجام اقداماتی جدی برای کاهش انتشار کربن حاصل از شرکت در چنین رویدادهایی به‌صورت فعالانه تعهد خود را به ساختن آینده‌ای پایدار حفظ می‌کند. در نمایشگاه CES 2024 که یک نمایشگاه مشهور جهانی در زمینه IT و لوازم الکترونیکی مصرفی است ، ال‌جی اقداماتی را برای کاهش ردپای کربنی خود انجام داد. یکی از اقدامات این بود که تصمیم گرفته شد برای ارسال 61 تن از 138 تن محصولات و مواد اولیه لازم، از حمل ‌ و ‌ نقل دریایی استفاده شود. به جز محصولاتی که به تازگی تولید و رونمایی شده بودند و به دلایل ملاحظات امنیتی از طریق هوایی ارسال شدند استفاده از حمل ‌ و ‌ نقل دریایی به دلیل کاهش چشمگیر ردپای کربنی در مقایسه با حمل ‌ و ‌ نقل هوایی برای فواصل طولانی حرکت ویژه ای به شمار می‌رود .

در مقایسه با سال گذشته که ال‌جی برای ارسال 177 تن از محصولات و مواد لازم از حمل ‌ و ‌ نقل هوایی استفاده کرده بود، تغییر روش حمل ‌ و ‌ نقل برای بخش عمده‌ای از مواد و محصولات، کاهش قابل توجهی را در انتشار سال به سال کربن توسط این شرکت مشاهده می‌شود. انتشار کربن شرکت ال‌جی در نمایشگاه CES امسال بر طبق فاکتور انتشار ردپای کربنی تعیین شده توسط موسسه صنایع و فن‌آوری‌های زیست‌محیطی کره که مسئولیت نظارت بر اظهارات اثرات زیست‌محیطی محصولات (مدارکی که به صورت شفاف جنبه‌های مختلف عملکرد و تأثیرات زیست‌محیطی محصولات یا مواد اولیه در طول عمر مفیدشان را نشان می‌دهند) در کره جنوبی را بر عهده دارد، معادل 821 تن از ترکیبات CO 2 تخمین زده شده است که نسبت به انتشار کربن ناشی از حضور در همین نمایشگاه در سال گذشته که برابر با 1857 تن بود ، بیش از 1000 تن کاهش یافته است. این ارقام به معنای کاهش 40 درصدی انتشار کربن به ازای حمل هر یک کیلوگرم از مواد و محصولات در مقایسه با سال گذشته است.  انتخاب حمل ‌ و ‌ نقل دریایی نیازمند انجام اقدامات و آمادگی‌های پیشگیرانه متعددی بود که باید از چندین ماه قبل آغاز می‌شدند و استفاده از این روش توسط ال‌جی تعهد این شرکت به کاهش انتشار کربن در طی فعالیت‌هایش را  نشان می‌دهد . ال‌جی همچنین راهکارهای متنوعی را با استفاده از پلتفرم انرژی خانگی خود که یک راهکار یکپارچه برای ارتقاء پایداری است ارائه کرد. ترکیب سیستم ذخیره‌سازی انرژی ال‌جی (ESS) با سیستم پمپ حرارتی هوا-به-آب، مدیریت و استفاده موثر از انرژی را با ادغام یکپارچه استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر ، تسهیل می‌کند.

در قسمت پایداری (Sustainability) در غرفه نمایشگاهی ال‌جی با به نمایش گذاشتن محصولاتی که در آن‌ها از مواد بازیافتی استفاده شده است؛ مانند دستگاه تصفیه هوای LG PuriCare AeroFurniture ، باغچه کوچک LG tiiun mini ، جاکفشی LG Styler ShoeCase و LG Styler ShoeCare تعهد این شرکت به ایجاد یک اقتصاد چرخشی به شکل برجسته‌تری نشان‌داده‌شده بود‌.

همچنین ، ال‌جی در این نمایشگاه از یک رویکرد نوآورانه به نام Universal UP Kit باهدف ارتقا دسترسی‌پذیری لوازم‌خانگی خود برای تمامی کاربران رونمایی کرد. این کیت از اکسسوری‌های قابل‌نصب و جداسازی که به‌منظور بهبود کاربری لوازم‌خانگی ال‌جی باهدف اطمینان از ارائه یک تجربه کاربری سطح بالا برای مصرف‌کنندگانی از هر سن‌وسال و جنسیت و با هر سطح از توانمندی فیزیکی طراحی شده‌اند تشکیل شده است.

https://pvst.ir/h9i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو