skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک در نکا راه‌اندازی شد

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک در نکا راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده ‌ های آسیاتک؛ مراسم افتتاحیه توسعه شبکه فیبر نوری و ارائه خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری ( FTTX ) آسیاتک در شهر نکا ، پنج‌شنبه، 26 بهمن ماه با سنجش سرعت خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک در منزل شهید مرادیان برگزار شد. این مراسم در جریان سفر عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان مازندران برای بررسی روند توسعه شبکه فیبر نوری ، امضای تفاهم‌نامه در همین راستا و افتتاح دکل USO در سطح استان برگزار شد.

در جریان این مراسم، محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک اعلام کرد: پروژه توسعه شبکه فیبر نوری آسیاتک مهر سال گذشته با شروع حفاری در شهر چالوس آغاز شد و اکنون آسیاتک در پنج شهر چالوس، نشتارود، عباس آباد، کیاکلا و نکا در حال ارائه خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری است. علاوه بر این، عملیات عمرانی در شهرهای خرم آباد، رامسر، نوشهر و سلمان شهر در جریان است.

او ادامه داد آسیاتک متعهد است 114 هزار و 521 خانوار استان مازندران را تحت پوشش خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری ( FTTX ) قرار دهد. امروز آسیاتک 86 هزار و 222 خانوار مازندرانی را تحت پوشش خود قرار داده است و به این ترتیب ، 75 درصد از تعهدات خود را محقق کرده‌ایم.

یوسفی‌زاده در پایان افزود: امروز 2هزار و 387 مشترک در شهرهای چالوس، نشتارود، عباس آباد،کیاکلا و نکا از خدمات اینترنت فیبر نوری آسیاتک استفاده می‌کنند .

زارع‌پور هم در این مراسم با اشاره به مزایا فیبر نوری برای مردم گفت: این پروژه‌ای است که تا دهه ‌‌های آینده می ‌ تواند به مردم خدمت ‌رسانی کند و ارتباطات پرسرعتی فراهم کند. برای اینکه بتوانیم این پروژه عظیم را در کل کشور در مدت سه سال به سرانجام برسانیم به ۱۰ اپراتور مجوز داده شد که برای استان مازندران ۵ اپراتور اختصاص یافته است و این کار بزرگ را شبانه ‌ روزی دنبال می ‌ کنند .

وزیر ارتباطات ادامه داد: تا پایان سال یک میلیون پوشش دیگر ایجاد می‌شود و تا پایان دولت بر اساس برنامه‌ریزی‌ها ۲۰ میلیون پوشش ایجاد می‌شود . در استان مازندران در ۸ شهر کار به اتمام رسیده است و در ۸ شهر دیگر پروژه در دست اجراست و سایر شهرهای باقی مانده نیز تفاهم‌نامه اجرای کار امروز امضا می ‌ شود .او همچنین در جریان انجام سنجش سرعت فیبر نوری شرکت‌ها تاکید کرد: سرعت اینترنت از 10 مگابیت بر ثانیه با راه ‌ اندازی فیبر نوری به 945 مگابیت بر ثانیه رسیده است .

در حال حاضر پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در ۱۱ استان مازندران، سمنان، تهران، زنجان، لرستان، کرمانشاه، اصفهان، فارس ، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی توسط آسیاتک در جریان است و به گفته مدیرعامل آن، آسیاتک در تلاش است تا پایان سال 1404، چهار میلیون خانوار ایرانی را در استان‌های مختلف کشور تحت پوشش خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری قرار دهد.

https://pvst.ir/h9c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو