skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعداد سایت‌های 5G همراه اول به ۱۰۳۳ رسید

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

با افتتاح با افتتاح چهل و پنجمین سایت 5G همراه اول در استان مازندران، تعداد سایت‌های نسل پنج این اپراتور به ۱۰۳۳ سایت رسید.

به گزارش روابط عمومی همراه اول، آیین بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطی شهرستان ساری استان مازندران با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران، اسماعیل اعزی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، برخی مسوولان این استان و اصحاب رسانه در استانداری این شهرستان برگزار شد.

در جریان این مراسم سایت های ارتباطی 5G و روستایی همراه اول در دو نقطه شهر ساری و روستای «آببندانکش» با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز استان مازندران با افتتاح چهل و پنجمین سایت 5G همراه اول دارای ۶۰ سایت ارتباطی مبتنی بر این نسل شد، گفت: زمان برقراری ارتباطات و بهره‌مندی مردم از خدمات نوین ارتباطی، خستگی ناشی از کار توسعه دهندگان از بین می‌رود.

زارع پور همچنین دستور انجام تست سرعت در پای سایت 5G همراه اول در شهر ساری را داد که نتیجه آن ۸۵۲ مگابیت بر ثانیه سرعت دانلود شد.

همچنین با راه‌اندازی نمادین سایت روستایی آببندانکش که در قالب پروژه‌های USO است، ۱۷۵ آبادی و روستا از طریق ۱۲۵ سایت ارتباطی همراه اول در استان مازندران، به شبکه ملی اطلاعات متصل و از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند.

اپراتور اول تلفن همراه با گذشتن از رکورد نصب و راه‌اندازی ۱۰۳۳ سایت نسل پنج در کشور که ۴۰۰ سایت آن در تهران است، هم اکنون دارای بزرگترین شبکه 5G ایران است و طبق برنامه تا پایان سال تعداد سایت‌های نسل پنج این اپراتور به ۱۱۸۵ سایت خواهد رسید.

همچنین با افتتاح ۱۳ سایت روستایی مجهز به اینترنت پرسرعت، تعداد سایت‌های روستایی همراه اول که در پروژه توسعه روستایی امکان اتصال روستاییان را به شبکه ملی اطلاعات فراهم کرده به ۵۳۲۹ سایت و روستاهای تحت پوشش حاصل از این طرح به ۹۷۹۰ روستا رسید.

https://pvst.ir/h98

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو