skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تکمیل پوشش فیبرنوری ایرانسل در بابل با حضور وزیر ارتباطات

۲۶ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پوشش اینترنت پرسرعت فیبرنوری ایرانسل برای منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر بابل، با حضور وزیر ارتباطات، تکمیل شد. امروز همچنین ۸۴۷ اُمین سایت 5G ایرانسل، در شهر آمل افتتاح شد و سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در شهرستان میان‌دورود نیز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح امروز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲، آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی ایرانسل در استان مازندران با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات، امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران، حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی امام جمعه بابل، بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و اهالی رسانه برگزار شد.

در این مراسم، تکمیل پوشش اینترنت پرسرعت فیبرنوری ایرانسل برای منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر بابل، اعلام شد. همچنین با افتتاح سایت 5G ایرانسل در شهر آمل، تعداد سایت‌های نسل پنج ایرانسل در کشور به عدد ۸۴۷ رسید. علاوه بر این، سایت ارتباطی ایرانسل برای پوشش روستاهای مُرسم و اوسا در شهرستان میان‌دورود نیز توسط وزیر ارتباطات، به بهره‌برداری رسید.

همچنین هشتصد و چهل و هفتمین سایت نسل پنج ایرانسل در کشور، با سرعت دانلود ۹۷۳ مگابیت بر ثانیه، به بهره‌برداری رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه نهضت ملی فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، مهمترین پروژه زیرساختی ارتباطی کشور است که می‌تواند هم چهره ارتباطات ثابت و هم چهره ارتباطات همراه را در ایران تغییر دهد، گفت: یکی از تکالیف برنامه هفتم توسعه، تجهیز تک‌تک ساختمان‌های کشور به دسترسی فیبرنوری است و با اجرای کامل این پروژه، تا دهه‌ها، نیاز به زیرساخت ارتباطی جدید نخواهیم داشت.

او ضمن تقدیر و تشکر از ایرانسل و سایر فعالان توسعه زیرساخت فیبرنوری، با بیان اینکه «در حال انجام کار ۱۰ ساله، طی سه سال هستیم»، تکمیل پوشش فیبرنوری بابل را اتفاق بزرگی برشمرد و از انجام این پروژه، ابراز خرسندی کرد.

در ابتدای این مراسم، مدیرعامل ایرانسل طی سخنانی، با ارائه آمار و اطلاعاتی از پیشرفت پروژه‌های ارتباطی ایرانسل در مازندران گفت: استان مازندران با بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰هزار مشترک فعال، رتبه ۵ در مصرف دیتا در شبکه ایرانسل را دارد. ما تا کنون بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه شبکه ارتباطی ایرانسل در این استان سرمایه‌گذاری کرده و ۱۶ سایت نسل پنج تلفن‌همراه نیز فعال کرده‌ایم. پوشش جمعیتی ایرانسل در استان نیز، بیش از ۹۴ درصد است.

او در خصوص روند پیشرفت پروژه فیبرنوری ایرانسل گفت: تا کنون ایجاد دسترسی برای ۶۵۰ هزار نقطه انجام شده و همزمان با انجام عملیات حفاری و اجرا در ۴۹ شهر، در ۷ شهر نیز در فازهای مختلف ارائه سرویس هستیم.

عباسی‌آرند افزود: تاکنون ۱۵۰ کیلومتر از پروژه اتصال فیبرنوری بین شهری (جاده‌ای) استان مازندران انجام شده و ۱۵ کیلومتر آن هم در حال انجام است و ۲۵ کیلومتر باقی‌مانده هم، در فاز بعدی انجام می‌شود.

https://pvst.ir/h8v

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو