skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نحوه استفاده از قابلیت «پرداخت امن دیوار»

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

«پرداخت امن» که به تازگی به دیوار اضافه شده، روش جدید پرداخت مبلغ معامله یا بیعانه برای جلوگیری از کلاهبرداری و انجام معامله‌های قابل اطمینان است.

به گزارش روابط عمومی دیوار، در این روش پول پرداخت شده توسط خریدار در حسابی واسط قرار می‌گیرد و تنها پس از تایید دریافت کالا یا خدمات توسط خریدار به حساب فروشنده واریز می‌شود. همچنین فروشنده هم مطمئن است که پولش در حسابی امن قرار دارد و می‌تواند کالای خود را با اطمینان ارسال کند.

«پرداخت امن»، از جمله سرویس‌هایی است که به تازگی به عنوان بخشی از راهکار تازه «کنار دیوار» به این پلتفرم اضافه شده است. با استفاده از این راهکار، حالا کاربران دیوار می‌توانند از خدمات شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های دیگر در مراحل انجام معامله استفاده کنند تا تجربه‌ای امن‌تر و راحت‌تری داشته باشند. در حال حاضر سرویس دهنده «تومن» در حال ارائه «پرداخت امن» در دیوار است اما به زودی سرویس‌دهنده‌های دیگر هم برای این روش پرداخت به دیوار اضافه شوند.

دیوار در حال حاضر بیشتر از ۵۳ میلیون کاربر دارد و روزانه ۵۰۰ هزار آگهی در این پلتفرم ثبت می‌شود. افزایش امنیت و ایجاد اطمینان برای کاربران در حین معامله، همیشه یکی از دغدغه‌های دیوار بوده و این امکان جدید با استفاده از شرکت‌های سرویس دهنده‌ای خارج از دیوار، در همین راستا به این پلتفرم اضافه شده است.

استفاده از این روش می‌تواند جلوی کلاهبرداری‌هایی مثل استفاده از رسید جعلی، پاسخگو نبودن پس از دریافت بیعانه یا ارسال نکردن کالا بعد از واریز پول را بگیرد.
همیشه یکی از نگرانی‌های کاربران مشکل اطمینان در پلتفرم‌های آنلاین بوده است. حالا با استفاده از افزونه‌های پرداخت امن مثل «تومن» می‌توانید با خیال راحت در دیوار خرید و فروش خود را انجام دهید. اگر خریدار هستید تا وقتی سفارش را دریافت نکرده‌اید، پولتان به حساب فروشنده واریز نمی‌شود. اگر هم آگهی گذار هستید و می‌خواهید کالایی را بفروشید هیچ خریداری را به خاطر بی‌اعتمادی از دست نمی‌دهید. همین طور زمانی که نیاز به پرداخت بیعانه برای خرید یا دریافت خدمات دارید پول‌تان در جای امنی قرار دارد.

راهنمای قدم به قدم استفاده از پرداخت امن
شما به عنوان خریدار یا فروشنده می‌توانید درخواست پرداخت امن را داشته باشید. در چت دیوار چند وقتی است که علامتی به شکل تکه پازل اضافه شده است. این دکمه دسترسی شما به افزونه‌های مختلف فعال شده در چت دیوار از جمله پرداخت امن و همچنین سرویس‌های ارسال کالا را راحت می‌کند. بر استفاده از پرداخت امن می‌توانید از این راهنمای قدم به قدم استفاده کنید.

۱- پس از آنکه درباره قیمت یا مبلغ بیعانه و استفاده از پرداخت امن با خریدار یا فروشنده به توافق رسیدید به بخش چت در آگهی بروید. گزینه پرداخت امن به صورت معمول در زمان چت و صحبت از پرداخت به صورت هوشمند نمایش داده می‌شود. به صورت دستی هم اما می‌توانید روی علامت پازل در چت بزنید و گزینه پرداخت امن را انتخاب کنید. چه به عنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده می‌توانید درخواست پرداخت امن را فعال کنید. در دسته‌هایی مثل خدمات پرداخت امن برای دادن بیعانه فعال است. حتما توافق‌ درباره جزئیات معامله مثل قیمت یا زمان انجام خدمات را در چت دیوار انجام دهید. چت دیوار به عنوان مستند می‌تواند در صورت بروز مشکل مورد استفاده قرار بگیرد.

۲- در مرحله بعد با زدن روی «شروع فرآیند پرداخت امن» به پلتفرم شرکت ارائه دهنده پرداخت امن مثل تومن وارد می‌شوید. در این صفحه می‌توانید مشخصات آگهی دیوار که در حال انجام پرداخت امن برای آن هستید را ببینید و دکمه شروع پرداخت را بزنید.

۳- در اینجا درخواست دسترسی به شماره تماس و مکالمات چت شما انجام می‌شود. این اطلاعات برای فرآیند پرداخت امن استفاده می‌شود و می‌توانید آن را تایید کنید.

۴- در مرحله بعدی باید قیمت یا مبلغ بیعانه توافق شده میان دو طرف را وارد کنید. دقت کنید که به این رقم،مبلغ کارمزد هم اضافه می‌شود. با زدن روی دکمه پرداخت مبلغ معامله شما به مرحله بعدی می‌روید. در صورتی که درخواست پرداخت امن توسط خریدار فعال شده باشد در این مرحله یک پیامک برای آگهی‌گذار یا همان فروشنده می‌رود تا او معامله را تائید کند. اگر فروشنده درخواست معامله شما را قبول نکند پول به حساب شما برمی‌گردد.

۵- در این مرحله باید کد ملی‌ خودتان را برای تایید هویت وارد کنید. توجه کنید که کد ملی وارد شده و شماره موبایل باید متعلق به یک نفر باشد.

۶- در مرحله بعد به درگاه پرداخت وارد می‌شوید و می‌توانید پرداخت را با کارت بانکی‌تان انجام دهید.

۷- پس از انجام پرداخت ، پیامی برای فروشنده ارسال می‌شود تا معامله را تایید کند. پس از تایید معامله، فروشنده حداکثر ۷ روز وقت دارد که کالا را برای خریدار ارسال کند و مشخصات ارسال آن را هم در سامانه ثبت کند.

۸- پس از ثبت جزئیات ارسال کالا(مثل شماره مرسوله پستی یا ارسال توسط پیک) خریدار امکان تایید دریافت یا ثبت شکایت را دارد. در صورت تایید دریافت کالا از سمت خریدار، پول به حساب فروشنده منتقل می‌شود.

https://pvst.ir/h6w

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو