skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: ۶ میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری هستند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد تعداد پوشش‌های فیبر نوری در کشور به ۶ میلیون خانوار رسیده است و تا پایان سال حداقل یک میلیون به آن اضافه می‌شود.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: خانوارهای تحت پوشش فیبر نوری از مرز ۶ میلیون عبور کرد. آخرین آمار، زمانی که آقای رئیس جمهور در استان گلستان، پروژه را افتتاح کردند ۵ میلیون بود. در این ۴۵ روز یک میلیون اضافه شده است. انشاالله تا آخر سال حداقل یک میلیون دیگر هم اضافه می‌‌شود. این ۶ میلیون خانوار در سراسر کشور امکان دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیت بر ثانیه را پیدا کرده‌اند، اگر درخواست دهند اپراتور موظف است ظرف یک ماه سرویس را فراهم کند.

طبق آمارهای سایت رسمی این پروژه، iranfttx تعداد خانوارهای تحت پوشش فیبر نوری به ۶ میلیون و ۱۵ هزار و ۱۳ خانوار رسیده است. بنابراین ۳۰ درصد از پروژه ایجاد ۲۰ میلیون پوشش فیبر نوری در کشور تکمیل شده است. وزارت ارتباطات تاکید کرده است تا پایان سال حداقل ۸ میلیون پوشش فیبر نوری ایجاد خواهد شد.

زارع‌پور همچنین گفت: حداقل ۱۰ ماهواره در صف پرتاب داریم. بیش از ۳۰ ماهواره هم در دست ساخت است که به مروز از اواسط سال آینده آماده می‌شوند. الحمدالله ماهواره‌برهای ما تثبیت شده‌اند و انشاالله با پرتاب‌های دیگر، این فناوری بیشتر تثبیت خواهد شد.

او اضافه کرد: برای پرتاب ماهواره در لایه ژئو برنامه ۵ ساله داریم. امیدواریم با همت و هم‌افزایی تمام بازیگران صنعت فضایی کشور تا پایان دولت یک پرتاب تحقیقاتی انجام دهیم اما کار زمان‌بری است. طبق برنامه ۱۰ ساله صنعت فضایی باید تا ۱۴۰۷ به ژئو دست پیدا کنیم.

https://pvst.ir/h6s
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو