skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نحوه هزینه درآمدهای گمرکی از محل واردات گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار ابلاغ شد

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گمرک کشور از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف شد منابع حاصل از واردات گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار را برای حمایت از توسعه زیرساخت‌های صنعت ریز(میکرو) الکترونیک واریز کند.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص دستورالعمل اجرایی بند «ط» تبصره ۷ قانون بودجه سال جاری را ابلاغ کرد.
بر اساس بند «ط» تبصره ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۲ حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی‌های تلفن همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار حداقل ۱۵ درصد تعیین می‌شود، واردات گوشی در سایر رویه‌ها مانند مسافری و پستی نیز به مأخذ ۲ برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی (گمرک جمهوری اسلامی ایران) مکلف است منابع حاصل از اجرای این حکم را به ردیف درآمدی ۱۱۰۴۱۰ واریز کند تا صرف حمایت از توسعه زیرساخت‌های صنعت ریز(میکرو) الکترونیک شود. واردات این کالا‌ها از طریق مناطق آزاد تجاری و صنعتی، نیز مشمول این حکم می‌شود. مسئولیت تقسیم کار نهادی وظایف و راهبری تحقق این بند بر عهده کارگروه ویژه اقتصاد رقومی (دیجیتال) دولت قرار دارد.
بر اساس این دستورالعمل اجرایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دبیرخانه کارگروه اقتصاد، شماره حسابی نزد خزانه افتتاح کرده است و با صندوق نوآوری و شکوفایی قرارداد مربوطه را جهت انتقال درآمد‌های گمرکی ۱۵ درصدی از محل واردات گوشی‌های تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۳۰ درصدی از سایر رویه‌های تجاری به امضا می‌رساند.

صندوق نوآوری و شکوفایی حق دخل و تصرف در این مبالغ را ندارد اما برای اجرای این مصوبات ۲ درصد کارمزد دریافت می‌کند.

 

https://pvst.ir/h6p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو