skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعداد سایت‌های 5G ایرانسل به ۸۴۵ رسید

۱۴ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تعداد سایت‌های 5G ایرانسل به ۸۴۵ و تعداد سایت‌های 5G قم به ۱۲ عدد رسید.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این اپراتور ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ همزمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، تعداد سایت‌های نسل پنج تلفن همراه خود را به ۸۴۵ رساند. هشتصد و چهل و پنجمین سایت 5G ایرانسل در شهر قم قرار دارد و با بهره‌برداری از آن، تعداد سایت‌های نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل در این شهر، به عدد ۱۲ رسید.

ایرانسل تاکنون تمام استان‌های کشور را به نسل پنج تلفن همراه تجهیز کرده است و این ۸۴۵ سایت، به کاربران این شبکه در سطح شهرهای مختلف، خدمت‌رسانی می‌کند. بر همین اساس و تا نیمه بهمن ۱۴۰۲، استان‌های تهران با ۲۶۷ سایت، خراسان رضوی با ۱۳۹ سایت و البزر با ۹۹ سایت، سه استان با بیشترین سایت‌ نسل پنج تلفن همراه ایرانسل هستند.

ایرانسل علاوه بر توسعه تعداد سایت‌های نسل پنج تلفن‌همراه در کشور، به تازگی و در دی ماه ۱۴۰۲، با حضور امیر محمدزاده لاجوردی جانشین وزیر در امور ارتباطات و معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از نسل ۵.۵ شبکه تلفن‌همراه «5G-Advance» در شبکه ایرانسل رونمایی کرد و با انجام تست سرعت در نسل ۵.۵ تلفن‌همراه و ثبت رکورد ۶.۵ گیگابیت بر ثانیه، باز هم رکورد سرعت اینترنت ایران را شکست.

این اپراتور در در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، آمار سایت‌های نسل پنج خود را به «۹» سایت رساند و از ابتدای سال ۱۴۰۱، پروژه «توسعه فراگیر 5G در سراسر ایران» را آغاز کرد.

در ادامه پروژه در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ نیز، ششصدمین سایت 5G ایران که توسط ایرانسل در شهر بابل راه‌اندازی شده بود، به صورت آنلاین توسط رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید. ششصدوپنجاهمین سایت 5G ایرانسل نیز ۲۹ مهر ۱۴۰۲ و همزمان با ۱۷ سالگی ایرانسل به بهره‌برداری ‌رسید.

https://pvst.ir/h5g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو