skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پروژه توسعه فیبر نوری با سرمایه‌گذاری آسیاتک در سمنان آغاز شد

۱۲ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پروژه حفاری توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) با همت و سرمایه‌گذاری شرکت آسیاتک در مرکز استان سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) در شهر سمنان مستلزم ۱۱۰ کیلومتر حفاری در این شهر است و امکان دسترسی ۵۰ هزار خانوار و صدها کسب‌وکار به ‌اینترنت فوق سریع فیبر نوری (FTTX) آسیاتک را از تابستان سال آینده فراهم می‌کند.

طبق اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، با اجرای شبکه فیبر نوری، مردم این شهر از اینترنت باکیفیت، امن و ده‌ها برابر سرعت فعلی و صدها مگابیت بر ثانیه بهره‌مند می‌شوند. از دیگر مزایای آن بهره‌برداری فعالان اقتصادی، کسب‌وکارها و توسعه اقتصاد دیجیتال در سمنان است.

سمنان بعد از گرمسار، مهدی شهر و دامغان، چهارمین شهر از این استان است که آسیاتک پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) در آن را برعهده دارد. آسیاتک همزمان، پروژه توسعه فیبر نوری و تسهیل دسترسی خانوارها و کسب‌وکارها به اینترنت فوق سریع مبتنی بر FTTX را در هشت استان مازندران، کرمانشاه، زنجان، لرستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و تهران در دست اجرا دارد.

محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک گفت: اولین عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری آسیاتک در مهر ماه سال ۱۴۰۱ در شهر چالوس استان مازندان شروع شد. با اینکه تعهد ما طبق پروانه صادر شده حدود یک میلیون و پانصد هزار خانوار است اما برآورد ما این است که می‌توانیم تا پایان سال ۱۴۰۴ امکان دسترسی به فیبر نوری را برای چهار میلیون خانوار فراهم کنیم.

https://pvst.ir/h50

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو