skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیبر نوری شاتل به شهر داراب رسید

۱۲ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عملیات اجرایی طرح ملی پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها (FTTx) در شهر داراب استان فارس توسط گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان‌پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این مراسم گفت: با اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها علاوه بر افزایش سرعت دسترسی فعلی کاربران خانگی و تجاری به اینترنت ثابت، زیرساخت‌های ارتباطی لازم برای دهه‌های آینده نیز فراهم می‌شود و خدمات فناورانه و به‌روز دنیا که زیرساخت مورد نیاز آن اینترنت باکیفیت، پرسرعت و پایدار است از طریق این بستر در دسترس قرار خواهد گرفت و داراب یکی از این شهرهاست که اپراتور ارتباطی آن (شاتل) مشخص شده و این اپراتور با دریافت مجوزهای لازم، کار عمرانی را از امروز در این شهر آغاز می‌کند.
خلیل اقتصادی، فرماندار شهر داراب با اشاره به تعداد خانوارهای تحت پوشش توضیح داد: در پروژه‌ی فیبر نوری، تمام منازل  کسب‌وکارهای شهر داراب با بیش از ۲۵ هزار خانوار تحت پوشش شبکه‌ فیبر نوری قرار خواهند گرفت و مردم این شهر می‌توانند از اینترنت باکیفیت و امن بهره‌مند شوند.
بر این اساس شاتل موظف است مطابق با پروانه‌ی شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP)، شبکه‌ی اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) را برای دسترسی بیش از ۲۵ هزار خانوار ساکن در شهر داراب، تا تابستان سال آینده و با پوشش ۱۰۰ درصدی برای این شهر فراهم و گسترش دهد.
سجاد معمارزاده، نماینده‌ی گروه شرکت‌های شاتل در شهر داراب گفت: این طرح نیازمند بیش از ۴۰ کیلومتر حفاری است تا مردم این شهر با سرعت حدود ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه به اینترنت پرسرعت فیبر نوری متصل شوند.

https://pvst.ir/h4z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو