skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فقط ۲.۵ درصد هکرهای کلاه سفید ایرانی، زن هستند

سمانه سمیع تحریریه

۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نسبت تعداد شکارچیان آسیب‌پذیری (هکرهای کلاه سفید) خانم به آقا در تمام جهان نامتوازن است اما این نسبت در ایران بیش از سایر کشورها به چشم می‌خورد. «راورو» پلتفرم باگ‌بانتی در گزارش سالانه خود این نسبت را ۹۷ و نیم به دو و نیم عنوان کرده است.

به گزارش پیوست، «راورو» پلتفرم باگ بانتی که فعالیت خود را از سال ۹۹ آغاز کرده، در گزارش سالانه خود آمار و ارقامی راجع به گزارش‌های آسیب‌پذیری منتشر کرده است. در این گزارش آمده است تاکنون ۲۸۷ شکارچی آسیب‌پذیری در این پلتفرم حضور داشته‌اند و ۳۲۰۰ آسیب‌پذیری گزارش شده است.

طبق این گزارش ۴۶ درصد شکارچیان آسیب‌پذیری ۲۵ تا ۳۴ سال بوده و جنسیت ۹۷ و نیم درصد شکارچیان آسیب‌پذیری مرد بوده است. ۲۹ درصد این افراد هم ساکن تهران بوده‌اند.

استان‌های خراسان رضوی، مازندران، تبریز، اصفهان، فارس، خوزستان، قم، گلستان و مرکزی به ترتیب بیشترین شکارچیان آسیب‌پذیری را دارند.

بر اساس گزارش راورو بیش از ۹۰ درصد شکارچیان راورو همزمان مشغول به باگ‌بانتی و تست نفوذ هستند

در ادامه این گزارش آمده است اینترنت و سرویس‌های اینترنتی با ۲۸ درصد حضور پررنگ‌تری در باگ‌بانتی داشته‌اند، خدمات مالی و رسانه و محتوای چند رسانه‌ای در رتبه‌های بعدی حضور در باگ‌بانتی قرار گرفته‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش به موضوع انگیزه‌های هک اشاره شده که  ۲۷ درصد انگیزه هکرها مربوط به کسب درآمد و پس از آن بعد یادگیری بوده است. بیشتر هکرها نیز عنوان کرده‌اند هک را به صورت خودخوان و آنلاین فرا گرفته‌اند.

۵۳ درصد شکارچیان آسیب‌پذیری در راورو هم بستر موردعلاقه خود برای هک را وب، API و اندروید و پس از آن OS اعلام کرده‌اند.

دانلود گزارش کامل راورو
https://pvst.ir/h3u
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو