skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نخستین مسابقه بین‌المللی فتح پرچم مکو با حضور شرکت کنندگانی از ۱۰۴ کشور جهان برگزار شد

۷ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نخستین مسابقه بین‌المللی فتح پرچم مکو (MECO CTF 2024) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق و کنترل مپنا (مکو)، نخستین مسابقه بین‌المللی فتح پرچم مکو با حضور ۱۲۵۷ تیم و ۲۰۶۱ شرکت‌ کننده از ۱۰۴ کشور جهان همزمان با میلاد امیرالمومنین (ع) توسط شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) برگزار شد. 

در این مسابقه شرکت‌کنندگانی از کشورهای آمریکا، هند، روسیه، چین، ژاپن و… در کنار تیم‌های ایرانی حضور پیدا کردند.

علیرضا محمدی، دبیر این رویداد در اختتامیه مسابقه گفت: این رقابت با هدف شناسایی، ارتقا سطح دانش و مهارت و به کارگیری نخبگان امنیت سایبری در شرکت برق و کنترل مپنا (مکو)، با تمرکز بر حوزه امنیت اطلاعات و زمینه‌های اصلی آن یعنی نفوذ از وب، مهندسی معکوس، رمزنگاری پیشرفته، جرم‌شناسی و اکسپلویت یا نفوذ به برنامه‌‌های کاربردی برگزار شد. 

در ادامه، علی آزادی‌منش، مدیر روابط عمومی و توسعه برند مکو گفت: برگزاری رویدادهای فتح پرچم  یا همان Capture The Flag یک روش علمی شناخته‌شده برای ارتقا امنیت سایبری است که با هدفِ قراردادن سامانه های اطلاعاتی به صورت آزمایشی در معرض هک و شناسایی حفره‌های امنیتی و رفع آن برگزار می‌شود. به همین منظور، شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه امنیت سایبر صنعتی، اولین رقابت بین المللی خود را با نام فتح پرچم مکو (MECO CTF 2024) و با جایزه ۱۰۲۴ دلاری برای ۵ تیم اول برگزار کرد.

سابقه جهانی این مسابقات به اوایل قرن اخیر بر می‌گردد. یعنی زمانی که در آمریکا و در کنفرانس سالانه DEFCON برای اولین‌ بار مسابقه‌ای با همین رویکرد برگزار شد. ایران نیز حدودا از ۱۳ سال پیش وارد این عرصه شد.

شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) نیز با توجه به برنامه توسعه‌ خود در راستای ارائه خدمات امنیت سایبر و شبکه‌های صنعتی با هدف شناسایی و جذب افراد با استعداد در این حوزه و ایجاد انگیزه در بین علاقه‌مندان نخستین مسابقه فتح پرچم مکو را به صورت بین‌المللی برگزار کرد.

مرحله دوم این رقابت با حضور ۶ تیم برتر ایرانی راه‌یافته به مرحله نهایی، به صورت حضوری و در تاریخ ۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۲، در محل شرکت مکو برگزار شد و از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

https://pvst.ir/h2n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو