skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پنجمین گردهمایی ایرناگ پس از دو سال با حمایت ابر دراک برگزار شد

۴ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیر عامل ابر دراک در پنجمین همایش تخصصی شبکه ایران از توسعه شبکه‌های فوق سریع (HPN) در پردازش ابری و هوش مصنوعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ابر دراک، پنجمین گردهمایی رسمی ایرناگ موسوم به انجمن گردانندگان شبکه ایران، با حضور بازیگران شرکت‌های زیرساختی و فعالان و علاقه‌مندان حوزه شبکه در سالن همایش‌های مدیریت صنعتی و با حمایت ابر دراک برگزار شد.

بازیگران حوزه زیرساخت کشور در این رویداد، ۱۳ موضوع فنی این حوزه را برای حدود ۳۳۰ نفر از فعالان و متخصصان شبکه و اینترنت ارائه کردند و شرکت‌کنندگان تجربه و دانش خود در این موضوعات را به اشتراک گذاشتند.

سینا سلطانی، مدیرعامل ابر دراک، در این بخش در قالب یک ارائه فنی به معرفی شبکه‌های فوق سریع (High Performance Networks) پرداخت. او در این ارائه، در توضیح کاربرد شبکه‌های فوق سریع در دنیای پردازش‌های مدرن گفت: «در گذشته، توسعه این شبکه‌ها برای پردازش‌های فوق سریع (HPC) انجام می‌شد؛ اما امروزه با توجه به رشد فزاینده توسعه برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی، رایانش ابری و برنامه‌های کاربردی وابسته به منابع ذخیره‌سازی بسیار زیاد، این شبکه‌ها برای حوزه‌های گسترده‌تری کاربرد دارند.»

سینا سلطانی، مدیرعامل ابر دراک

سلطانی در این ارائه به معرفی پروتکل RoCE (RDMA over Converged Ethernet) به‌عنوان کاربردی‌ترین راهکار برای دستیابی به شبکه‌هایی با تاخیر حداقل و پهنای باند حداکثر در مقیاس گسترده پرداخت. او در نهایت نیز روند توسعه کارت‌های شبکه در سال‌های اخیر و راهکارهای پیشنهاد شده برای پیاده‌سازی شبکه‌های فوق سریع را برای شرکت‌کنندگان توضیح داد.

در بخش افتتاحیه، میلاد افشاری، بنیان‌گذار ایرناگ، ضمن ابراز خرسندی بابت برگزاری این گردهمایی پس از حدود دو سال، به تاریخچه شکل‌گیری این انجمن، رویکردها و چالش‌های اخیر آن پرداخت. او با اشاره به این موضوع که ایرناگ برای مشارکت گردانندگان شبکه ایران ایجاد شده و کارکرد اجرایی نداشته است، از نتایج مشارکت‌های صورت گرفته برای افزایش نفوذ و بهره‌وری از اینترنت در سال‌های اخیر صحبت کرد.

این همایش در روز اول با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و در روز دوم با برگزاری نشست‌های تخصصی برگزار شد. در پایان، تیم برگزارکننده، این رویداد را بزرگ‌ترین همایش برگزار شده توسط ایرناگ معرفی کردند و برای ادامه و تشکیل این همایش در دوره‌های بعد در شهرهایی به جز تهران، ابراز امیدواری کردند.

https://pvst.ir/h20

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو