skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مهاجرت و کمبود نیروی انسانی، اصلی‌ترین چالش‌ سازمان‌هاست

۳ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نمایشگاه کار ایران با هدف تامین نیروی انسانی و ایجاد اکوسسیتم برای کارجویان و کاآفرینان و شرکت‌ها برگزار می‌شود. به گفته برگزارکنندگان این نمایشگاه، مهاجرت به این کمبود دامن می‌زند.

به گزارش پیوست، محمد شریف خانی، معاون امور مالی و اداری دانشگاه صنعتی شریف و رئیس نمایشگاه کار ایران در نشست خبری امروز (۳ بهمن) که در برج فناوری شریف برگزار شد، گفت: نمایشگاه کار ایران رویدادی برای جذب کارجویان در محیط‌های شغلی است.

او درباره تعداد شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه توضیح داد: امسال ششمین دوره این نمایشگاه در برج میلاد تهران با حضور ۷۰ شرکت در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، نرم‌افزار، دارو و پزشکی، پتروشیمی  و صنایع غذایی برگزار می‌شود.

شریف‌خانی با اشاره به اهمیت این نمایشگاه برای کارجویان گفت: این رویداد بستری برای تمام کسانی است که جویای کار و موقعیت بهتر شغلی هستند. در این شرایط شرکت‌‌ها هم می‌توانند نیروهای مورد نیاز خود را پیدا کنند.

رئیس نمایشگاه کار ایران با اشاره به‌اینکه این رویداد تاکنون ۱۳ دوره برگزار شده است ادامه داد: تاکنون این نمایشگاه در داخل دانشگاه برگزار شده و ۵ دوره اخیر آن در خارج از دانشگاه برگزار شده است و طی ۱۳ دوره برگزاری ۳۸۰۰ نفر جذب در محیط های شغلی جذب شده‌اند.

به گفته شریف‌خانی، تا الان حدود ۷۰ سازمان و شرکت در نمایشگاه حضور دارند که تعداد ۱۴۰۰ فرصت شغلی را معرفی می کنند. این عدد نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است. همچنین امسال ۲۰ کارگاه آموزشی و ارائه مشاوره شغلی در برنامه‌های این رویداد است.

معاون امور مالی و اداری دانشگاه صنعتی شریف تعداد موقعیت‌های شغلی معرفی شده در نمایشگاه سال قبل را ۱۱۰۰ مورد اعلام کرد و گفت که طبق برآوردها تعداد بازدیدکنندگان سال قبل این‌ نمایشگاه ۲۰ هزار نفر بوده است.

به گفته شریف‌خانی، بعد از نمایشگاه با شرکت‌ها و کارجویان جهت جذب تماس گرفته می‌شود. طبق اظهار شرکت‌ها در سال قبل حدود ۴ هزار نفر در روزهای برگزاری نمایشگاه جذب و استخدام شده‌اند.

او با اشاره به دغدغه‌های مدیران عامل شرکت‌ها گفت: تامین نیروی انسانی یکی از اصلی‌ترین چالش‌‌های مدیران است. یکی از دلایل این نیازمندی، توسعه شرکت‌ها است و حتما مهاجرت به این نیازمندی دامن می‌زند.

در ادامه نشست مقداد ولایی، بنیانگذار جاب‌ویژن گفت: امسال یکی از متنوع‌ترین نمایشگاه‌‌ها را خواهیم داشت. سعی داریم امسال انتخاب‌گر باشیم زیرا با تنوع بالا در حوزه صنعت، خودرو، پتروشیمی، کالاهای الکترونیکی، فناوری اطلاعات، سخت‌افزار، نرم‌آفزار و غیره شرکت‌کننده داریم.

حدود ۶۰ سازمان برتر از جمله ایرانسل، همراه اول، همکاران سیستم، مپنا، نستله، نیلپر، گلدیران و بسیاری از سازمان‌های فعال در صنعت های IT و خدمات آنلاین، کالاهای مصرفی و تند گردش، خودرویی، دارویی، تولیدی، تلکام و پتروشیمی در نمایشگاه کار ایران به عنوان غرفه‌دار حضور خواهند داشت.

نمایشگاه کار ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، جاب‌ویژه و وزارت صمت در روزهای ۲۵ تا ۲۷ بهمن برگزار و طی آن ۱۴۰۰ موقعیت کاری معرفی می‌شود.

https://pvst.ir/h1p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو