skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

چارچوب سند تحول دیجیتالی دستگاه‌ها تا پایان سال ابلاغ می‌شود

۲ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ بهمن ۱۴۰۲

کارگروه اقتصاد دیجیتالی تا پایان سال و پیش از ابلاغ برنامه هفتم توسعه، چارچوب سند تحول دیجیتالی را مشخص و به دستگاه‌‌ها و وزارتخانه‌ها ابلاغ خواهد کرد.

به گزارش پیوست، طبق برنامه هفتم توسعه، دستگاه‌های مختلف موظف شده‌اند برنامه تحول دیجیتالی را تحت عنوان بخش تحول دیجیتالی در زیرمجموعه خود تدوین و اجرا کنند از همین رو برای هماهنگی کلی برنامه‌های تدوین شده در دستگاه‌های مختلف، کارگروه اقتصاد دیجیتال چارچوب سند تحول دیجیتالی را مشخص می‌کند تا دستگاه‌های مختلف طبق آن برنامه یا سند تحول دیجیتالی خود را مشخص کنند.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته دستگاه‌های مختلف دولتی برای تدوین سند تحول دیجیتالی خود باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنند.

در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده است سازمان‌های تحول دیجیتالی ذیل وزارتخانه‌ها با تجمیع معاونت‌های فناوری‌ و بخش‌های مختلف درگیر این موضوع، تشکیل و اقدام به تدوین برنامه تحول دیجیتالی و در نهایت اجرایی کردن آن کنند.

رضا باقری اصل، جانشین رئیس کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتالی در کمیسیون راهبری کارگروه اقتصاد دیجیتالی در این خصوص به پیوست گفت: «هم‌اکنون در حال تدوین چارچوب سند تحول دیجیتال هستیم و پیش از ابلاغ قانون برنامه هفتم توسعه چارچوب سند را به دستگاه‌‌ها و وزارتخانه‌های دور میز دولت ابلاغ خواهیم کرد و در این زمینه از اختیارات رئیس جمهوری استفاده می‌کنیم و می‌گوییم چارچوب آن سندی که می‌خواهید برای برنامه بنویسی باید به این صورت باشد.»

در صورت ابلاغ این چارچوب وزارتخانه‌ها باید در قالب آن برنامه تحول دیجیتالی خود را پیش برند.

باقری اصل همچنین اعلام کرد پس از تعیین چارچوب سند تحول دیجیتالی کارگروه اقتصاد دیجیتالی برای نظام فنی اجرایی آن نیز چارچوب تعیین خواهد شد و در آن نظام نحوه همکاری با بخش خصوصی مشخص می‌شود.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در برنامه هفتم توسعه، سند تحول دیجیتالی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف باید با همکاری بخش خصوصی و دولتی نوشته شود اما برای اینکه نحوه همکاری این دو بخش مشخص باشد کارگروه اقتصاد دیجیتالی تدوین نظام فنی اجرایی این سند را نیز در دستور کاری خود قرار داده‌است. طبق گفته باقری اصل «تدوین نظام فنی اجرایی تقریبا سه ماه زمان می‌خواهد و ما امیدواریم خرداد ماه آن را به نتیجه برسانیم.»

https://pvst.ir/h1a

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو