skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۰ بهمن ۱۴۰۲

تحریریه پیوست

۹ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

موضوع تتر و گسترش معاملات براساس آن در داخل کشور و در مقابل، تلاش آمریکا برای تحریم دارندگان ایرانی تتر، دستمایه تتر یک شماره بهمن ماه پیوست شده که با تیتر «تارومار تتر» روی جلد قرار گرفته است.

در پرونده ماهنامه شماره ۱۲۰ علاوه بر گزارش‌هایی که به موضوع تتر و علت علاقه ایرانی‌ها به آن پرداخته‌اند، گفت‌وگوها و یادداشت‌های متعددی با فعالان این بازار انجام شده که در آنها ریسک‌های استفاده از تتر مورد بررسی قرار گرفته است.

در فرم گزارش ماه، مهم‌ترین هک‌های ۱۰ ماه اخیر در ایران و لو رفتن اطلاعات کاربران بررسی شده و پس از آن لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از منظر امنیت سایبری مورد توجه قرار گرفته است.

در فرم ناداستان، گفت‌وگویی با گلرخ داوران، مدیرعامل اسنپ دکتر، معرفی داده‌پردازی فن‌آوا و استارت‌آپ جایجیگا قرار دارد.

در بخش خدمت و تجارت نگاهی شده است به الزامات جدید بانک مرکزی برای لندتک‌ها و نگارش سندهای متععد هوش مصنوعی در کشور. همچنین گفت‌وگو با معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره برنامه هفتم توسعه و بودجه سال آینده در این بخش قرار دارد.

در بخش رمز ارز، برخی ابزارهای سرمایه‌گذاری بلاک‌چینی در ایران معرفی شده‌اند و پس از آن بلاک‌چین کوکاکولا و بیت‌کوین به عنوان ابزار پرداخت معرفی شده‌اند.

در فرم حقوق فناوری، ابتدا خرید اطلاعات هک شده پلتفرم‌ها از منظر حقوقی بررسی شده و پس از سلسه مطالب حقوق هوش مصنوعی و حقوق نرم‌افزار آمده‌اند.

فرم جهان نیز پرونده خود را به موضوع نقش فناوری در مواجهه با بحران‌های مختلف اجتماعی، زیست‌محیطی و حوادث غیر مترقبه اختصاص داده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۰ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۱۲۰ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/h4g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو