skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کربنکینگ داتین در کارآفرین پیاده‌سازی شد

۲۵ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سامانه یکپارچه بانکی بانک کارآفرین به صورت کامل و یکباره به کر داتین مهاجرت کرد. این مهاجرت در آستانه ۱۲ سالگی داتین در روزهای ۲۱ و ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۲ توامان در داده‌های حوزه‌های منابع، مصارف و ارزی صورت گرفت.

به گزارش پیوست، این دومین بار است که بانک کارآفرین، کر خود را به صورت کامل تغییر می‌دهد.با تکمیل مهاجرت کر کارآفرین به کر داتین تعداد بانک‌هایی که از کر این شرکت استفاده می‌کنند به ۷ بانک رسیده است. پیش از کارآفرین، بانک سپه به کر داتین مهاجرت کرد حال تقریبا پس از گذشت ۲ سال از آن، داتین تعداد مشتریان خود را افزایش داد.طبق اعلام داتین این مهاجرت در یک دوره زمانی کوتاه ۱۰ ماهه انجام شده است.

حمیدرضا آموزگار، عضو هیئت‌مدیره و معاون توسعه محصول داتین در این خصوص به روابط عمومی این شرکت گفته است: «این پروژه از حیث مهاجرت تمامی داده‌ها و خدمات بانک در حوزه‌های منابع، مصارف، کارت و ارزی به راهکار جامع بانکی داتین در مدت زمان کوتاه ۱۰ ماهه، رکورد جدیدی برای شرکت داتین محسوب می‌شود. علاوه‌بر آن، داتین در این پروژه مجموعه وسیعی از سرویس‌های زیرساختی بانکی را در قالب API ارائه کرد که می‌توان آن را نمونه جدیدی از فراهم‌سازی بستر ارائه خدمات نوین بانکی برای شکل‌گیری نئوبانک کارآفرین دانست.»

این پروژه از ابتدای سال جاری به‌صورت فشرده آغاز شد و پس از طی مراحل تحلیل شکاف، بومی‌سازی، آماده‌سازی زیرساخت و استقرار سامانه‌ها و آموزش کاربران، درنهایت با مهاجرت داده و بهره‌برداری کامل در تاریخ ۲۲ دی‌ماه به سرانجام رسید.

به‌منظور کاهش ریسک‌های احتمالی، خدمات بانک با اطلاع‌رسانی قبلی به مشتریان، از عصر روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه قطع و فرایند استخراج داده‌ها و مهاجرت به سامانه‌های جدید آغاز شد.  همزمان، عملیات استقرار نهایی و اتصال سامانه‌های جدید به شتاب، ساتنا، پایا، چکاوک، صیاد، نهاب و سایر سامانه‌های بانک مرکزی تا عصر روز جمعه ۲۲ دی‌ماه انجام شد و با برقراری مجدد دسترسی به خدمات بانک در این زمان، مشتریان بانک کارآفرین توانستند خدمات بانکی را این بار بر بستر سامانه‌های داتین دریافت کنند.

با اضافه شدن بانک کارآفرین به مجموعه مشتریان شرکت داتین جمع دستگاه‌های خودپردازی که به سامانه‌های بانکی داتین متصل هستند به بیش از  ۱۴ هزار دستگاه رسیده است و روزانه ۶۵ هزار همکار بانکی در ۶ هزار شعبه در کل کشور از کربنکینگ داتین برای ارائه خدمات بانکی استفاده می‌کنند.

طبق آخرین گزارش اعلامی از سوی داتین، هم‌اکنون بیش از ۲۰ درصد سهم بازار از تراکنش‌ها و شعب در اختیار این شرکت قرار دارد و طی ۲ سال گذشته میزان این تراکنش‌ها در حدود ۱۱ درصد رشد کرده است.

طبق اعلام داتین هم‌اکنون ۸ میلیون کاربر اینترنت بانک و ۱۴.۸ میلیون کاربر موبایل بانک از خدمات این شرکت در بانک‌های خود استفاده می‌کنند.

داتین حال در تولد ۱۲ سالگی‌‌اش در گروه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بانکی قرار گرفته است که فراگیری مالی را در دستور کار خود قرار داده است و طی ۲ سال گذشته با تمرکز بر این بخش سعی کرده است تا سرویس‌های بیشتری در اختیار کاربران خود در نقاط مختلف کشور قرار دهد به همین منظور اقدام به افتتاح حساب برای ۳ میلیون کاربر از طریق ویپاد در ۱۲ هزار شهر و روستا کرده است. در این دوره از فعالیت این شرکت سعی کرده تا به بخشی از جامعه که تا کنون قادر به دریافت خدمات بانکی به‌ویژه خدمات اعتباری نبودند سرویس دهد و توانست تقریبا ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات خرد پرداخت کند.

این شرکت تا کنون حدود ۴۲ محصول و خدمت مختلف در اختیار مشتریانش در بخش‌های مختلف از جمله راهکارهای بانکی و بیمه‌ای قرار داده است.

اما حال داتین در آستانه ورود به ۱۳ سالگی با چالشی جدید مواجه خواهد شد چرا که با توجه به اشباع بازار کربنکینگ باید بازارهای جدیدی برای خود ایجاد کند و از این پس دیگر برای بزرگ شدن و سودآور بودن اتکا به سرویس کربنیکینگ نتیجه نخواهد داد.

 

https://pvst.ir/gyg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو