skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل داتین: نوآوری باید باعث شوق مشتری شود

۲۲ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ دی ۱۴۰۲

مدیرعامل داتین در نشست «مراکز نوآوری؛ خلق ارزش یا مرکز هزینه» نهمین نمایشگاه تراکنش مطرح کرد: نوآوری باید باعث شوق مشتری شود.

به گزارش روابط عمومی داتین، «مراکز نوآوری؛ خلق ارزش یا مرکز هزینه» عنوان یکی از نشست‌های نهمین نمایشگاه تراکنش بود که محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین در آن به سخنرانی پرداخت و در آن، از پارادوکس‌های نوآوری و آفت‌های آن گفت.

او در این نشست به تجربه‌های سال‌های گذشته خود درباره نوآوری اشاره کرد و گفت: «یکی از زیباترین نوآوری‌هایی که تاکنون دیده‌ام، مربوط به شعب بانک‌های خصوصی است که حدود ۲۰ سال پیش ارائه دادند. آن زمان من یک نوجوان ۱۳ ساله بودم. آنها به‌جای کلمات بستانکار و بدهکار، نوشتند برداشت و واریز. من آن زمان متوجه شدم این دو مفهوم به چه معناست. بعد از آن دیدم که می‌توان به بانک رفت اما منتظر نایستاد. به اعتقاد من، بهترین نوآوری‌هایی که در طول زندگی‌ام در نظام بانکی دیده‌ام، این دو بوده است.

چارچوب و روش نوآوری

مدیرعامل شرکت داتین، نوآوری را دارای چارچوب و روش خواند و گفت: نمی‌توانیم بگوییم می‌خواهیم نوآور باشیم و مبتنی‌بر روش‌های آن جلو نرویم، درحالی که آنها خیلی ساده هستند. اما ما در این مسیر، ظاهر را نگاه می‌کنیم نه باطن را. ما درحقیقت یک قیف نوآوری داریم که چند تای آنها با هم جمع شده و به یک محصول می‌رسند.

یک آفت دیگر هم وجود دارد به نام دلبستگی یا ایده شکست‌خورده محبوب. در این مورد، اجرای ایده مداوم ادامه پیدا می‌کند و ما نمی‌خواهیم بپذیریم که شکست خورده است، چراکه آمار و تحلیل برای آن نداریم. یک ایده هست که دائما ادامه پیدا می‌کند و جایی که باید، کشته نمی‌شود. برای مثال یک شتابدهنده، سال‌ها روی یک ایده کار می‌کند اما خروجی این ایده‌ها به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد. در این صورت، نوآوری می‌شود همان مرکز هزینه.

او در پایان، گفته‌های خود را چنین جمع‌بندی کرد: معتقد هستم نوآوری زمان ندارد، وقتی روی اوج هستی باید موج بعدی را شروع کنی. درحقیقت باید به موج بعدی فکر کرده باشی و در آخر اینکه، برای نوآوری باید روی ذهن‌ها سرمایه‌گذاری کرد. آقای دکتر قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد جمله‌ای دارد که می‌گوید برای من تنها، سرمایه انسانی سرمایه است. پول و برند دستمایه هستند و باید روی ذهن‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

نهمین نمایشگاه تراکنش ایران ۱۸ تا ۲۰ دی در تهران برگزار شد و بهزاد صفری، معاون فناوری اطلاعات بانک سپه، کامران خلت‌آبادی، مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید، محسن صدر، مدیرعامل شرکت امیدبوم و نسترن حق‌جو، مشاور توسعه کسب‌وکار فینتک از دیگر اعضای این نشست تخصصی بودند.

https://pvst.ir/gxx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو