skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامانه اعتبار معاملاتی اشخاص با اپراتوری سیتاد به بهره‌برداری رسید

۱۹ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سامانه اعتبار معاملاتی اشخاص ویژه سکوهای بخش خصوصی در راستای تحول آفرینی و کمک به حل معضلات دستگاه قضایی و با هدف افزایش امنیت معاملات و کاهش جرایم در مرکز ملی تبادل اطلاعات با اپراتوری سیتاد اپراتور اول گذرگاه عمومی خدمات دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی راهبر، محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه در نشست خبری رونمایی از سامانه استعلام معاملاتی افراد گفت: این اقدام در راستای سند تحول قضایی است که به این واسطه امکان استعلام اهلیت متعاملان را برای اولین بار از طریق سکو‌های بخش خصوصی قرار خواهیم داد.

محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه افزود: این خدمت بعد از استعلام یازده وضعیت امکان معامله را به افراد می‌دهد در واقع مشخص می‌کند که آیا طرفین اهلیت معامله دارند یا نه و موضوعاتی، چون ممنوع المعامله بودن، محجور، غایب مفقود الاثر، متوفی فرضی، متوقف، ورشکسته، معسر، متهم، محکوم و متواری، محکومیت مالی محاکم، محکومیت مالی اجراییات ثبت را مشخص می‌کند و نتیجه را به طرف مقابل معامله اطلاع می‌دهد.
او ادامه داد: این خدمت در برخی از سکو‌های اعتبار سنجی بانکی و دادن وام مورد استفاده قرار خواهد گرفت و این‌ها مشتریان این سرویس هستند تا با کمک آن بفهمند کسی که این خدمت را دریافت می‌کند اهلیت دارد یا خیر.
او افزود: اولین مخاطب ما سامانه‌های معاملات خودرو و معاملات خاص و هم سایر شرکت‌ها است در واقع سرویسی نیست که خاص یک سکو باشد بلکه این خدمت در یک محیط امن و با اجازه طرف مقابل انجام می‌شود، طرف مقابل با در اختیار قرار دادن کد این اجازه را به شما می‌دهد که استعلام را انجام دهید و اگر هم این کد را در اختیار شما قرار ندهد به این معنی است که طرف مقابل مشکلی دارد که به هر صورت این خدمت به کاهش ریسک معاملات کمک می‌کند.
سیتاد اپراتور اول گذرگاه عمومی خدمات دولت در حال حاضر امکان ارایه «سرویس اعتبار معاملاتی افراد » را به کسب و کارها و سازمان‌ها دارد و سکوهای خصوصی در صورت نیاز می‌توانند این خدمت را از سیتاد دریافت کنند.

https://pvst.ir/gwl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو