skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رویداد ۹ ژانویه فرصتی برای گفت‌وگوی اکوسیستم رمزارزی است

۱۸ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سومین رویداد رمزارزی ۹ ژانویه، ۱۹ تا ۲۰ دی ماه با هدف برقراری فضای گفت‌وگوی اکوسیستم رمزارزی با یکدیگر برگزار خواهد شد.

به گزارش پیوست، رضا قربانی، هم‌بنیان‌گذار راه‌کار درباره دلیل نامگذاری این رویداد تحت عنوان ۹ ژانویه گفت: ۳ ژانویه ۲۰۰۹ اولین بیت‌کوین ماین شده است. ۹ ژانویه تاریخی است که کر (Core) یا نرم‌افزار بیت‌کوین در گیت‌ها قرار گرفته است. به همین دلیل در تاریخ ۱۹ و ۲۰ دی امسال، سومین رویداد ۹ ژانویه را با هدف تحلیل عمقی این حوزه برگزار می‌کنیم.

به گفته قربانی، تبادل و ترویج بلاک‌چین، دارایی دیجیتال و به طور خاص رمز ارز، دو موضوع متفاوت است. در رویداد امسال ما روی تریدرهایی که در کشور فعالیت می‌کنند تمرکز داریم اما در سال‌های گذشته تمرکز بیشتر روی صرافی‌های رمزارز بود. تردیدینگ در فضای تنظیم‌گری کشور امر پذیرفته‌شده‌ای نیست. به‌نظر می‌رسد نهاد تنظیم‌گر با تبادل ترید مسئله‌ای نداشته باشد، اما ترویج آن خیلی پذیرفته شده نیست.

هم‌بنیان‌گذار راه‌کار هدف از برگزاری رویداد ۱۹ ژانویه را ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه دانست. این رویداد فرصتی است تا بخش‌های مختلف اکوسیستم رمزارز و دارایی دیجیتال ایران گفتگو کنند تا به تقویت این اکوسیستم کمک شود.

رضا جمیلی، مدیر توسعه کسب‌و‌کار راه کار و دبیر رویداد ۱۹ ژانویه با اشاره به بخش‌های مختلف گفت: در این رویداد بیش از ۱۲۰ عضوگیری انجام شده است. امسال سومین سال برگزاری این رویداد است. یکی از بخش‌های رویداد، بررسی چالش‌های منابع انسانی است. در این رویداد ۶ بخش با عنوان‌های، اکوسیستم دارایی دیجیتال ایران، زنده ماندن در جهان بی‌رحم رمزارزها، آینده یک فناوری نوظهور، تنظیم‌گری، سندباکس و منابع انسانی، پرهیز از مسیرهای اشتباه، بیم‌ها و امیدهای اکوسیستم بلاکچین ایران، وجود دارد. در سالن اصلی یا سالن قلم که برای کنفرانس است بیش از ۵۰ ارائه خواهیم داشت و سعی کردیم ترافیک ارائه‌ها را کنترل کنیم تا از پس آن بربیایم.

در بخش کارگاه‌ها، ۲۰ کارگاه تخصصی تعریف شده است که احتمالا تا روز رویداد به تعداد این کارگاه‌ها اضافه شود. استودیو راهکار سومین پاتوق محتوایی است که در سالن فرهنگ برگزار می‌‌شود. این سالن ۱۸۰ ظرفیت دارد. در این بخش هم حدود ۲۰ گفتگوی تخصصی تحلیلی را خواهیم داشت. در مجموع بیش از ۱۰۰ عنوان محتوایی در رویداد ۹ ژانویه تعریف شده است. همچنین در روز دوم رویداد ۲۰۰ دانشجوی علاقه‌مند به این حوزه در کارگاه‌ها حضور پیدا خواهند کرد.

قربانی گفت: این رویداد بیشتر علمی است تا صنفی. رویدادهای این حوزه تا الان معمولا شکل دیگری داشته است و سعی داشتیم بعد علمی را هم نشان دهیم و فضا را شفاف کنیم.

جمیلی در پاسخ به پیوست در مورد جایگاه عموم مردم در این رویداد توضیح داد: مجموعه راهکار ذاتا B2B است و با کسب‌و‌کارها در ارتباط است اما امسال سعی کردیم به این بخش از افراد که اطلاعاتی در این حوزه ندارند هم توجهی داشته باشیم. بخش آموزش در کارگاه‌های رویداد برای همین هدف برنامه‌ریزی شده است. شاید آرمان ما در آینده این باشد که محتوای بیشتری را به مردم برسانیم. ما بیش از ۱۴ کتاب تخصصی در حوزه رمز ارز و بلاک‌چین منتشر کردیم که پاسخگوی این حوزه باشیم و در تلاش هستیم در رویداد هم پاسخگوی کاربر باشیم.

به گفته قربانی، یکی از موضوعاتی که در این رویداد به آن پرداخته می‌شود پیش‌بینی‌ سناریوهای آینده است. صحبت درباره آینده و پیش‌بینی بخش‌های مختلف این اکوسیستم باعث می‌شود که یک دانش حداقلی شکل بگیرد و در نهایت این اکوسیستم از آینده‌ای که با سرعت زیاد در حال شکل‌گیری است عقب نماند. همچنین در دو روز برنامه ۹ ژانویه، ۲ هزار مهمان حضور خواهند داشت.

جمیلی درباره مهمانان رویداد گفت: در سالن اصلی رویداد، مسائل و اولویت‌های این حوزه با حضور ۵۰ مهمان و سخنران مطرح می‌شود. بخش دیگر این رویداد، کارگاه‌های آموزشی است که برای اولین‌بار در سومین دوره رویداد ۹ ژانویه برگزار می‌‌شود. بخش دیگر برنامه کاریابی است؛ در بخش از مدیران منابع انسانی دعوت می‌شود تا درباره فرصت‌ها و چالش‌های فضای کاری خود صحبت کنند. در نهایت جایزه سال ۹ ژانویه به چهره شاخص این اکوسیستم اعطلا می‌شود.

به گفته رضا قربانی رویداد ۹ ژانویه، B2C است اما حضور کاربران حرفه‌ای و تریدرها در این رویداد یکی از اتفاقات مهم رویداد  است.

قربانی با اشاره به مهمان‌های این رویداد گفت: افراد تاثیرگذار در بخش تنظیم‌گری دولت و مجلس، موسسات و مراکز پژوهشی و قانون‌گذاری، مدیران و سیاست‌گذاران اقتصاد نوآوری و مدیران حوزه فناوری اطلاعات در این رویداد شرکت می‌کنند.

جمیلی گفت: در این دوره از رویداد تمرکزمان را روی نیازهای کاربران اکوسیستم رمزارز قرار دادیم و می‌خواهیم به‌مرور رویداد نهم ژانویه را از یک رویداد B2B به سمت B2C هم بیاوردیم.

https://pvst.ir/gw1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو