skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کتاب «تحلیل ناب» با موضوع چگونگی بررسی میزان موفقیت استارت‌آپ‌ها منتشر شد

۱۳ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کتاب «تحلیل ناب» نوشته الستر کرول و بنجامین یسکویتز با موضوع چگونگی بررسی میزان موفقیت استارت‌آپ‌ها توسط «حرکت اول» ترجمه شده و به صورت رایگان و آنلاین در اختیار اکوسیستم کارآفرینی قرار گرفته است.

به گزارش پیوست، حرکت اول کتاب تحیل ناب را در ادامه کتاب استارت‌آپ ناب منتشر کرده است و نسخه آنلاین آن را به رایگان در اختیار اکوسیستم استارت‌آپی و کارآفرینی قرار داده است.

مدیرعامل حرکت اول در مقدمه این کتاب نوشته است: یکی از چالش‌هایی که در «حرکت اول» در جلسات سرمایه‌گذاری با آن مواجه‌ایم، تفاوت نظر با تیم کارآفرین در خصوص پتانسیل رشد و پیش بینی‌های آتی استارتاپ است.در جلسات پسا سرمایه‌گذاری نیز رصد مسیر پیشرفت کسب و کار همواره از مهمترین مباحث است تا در کنار کارآفرینان نیازهای استارت‌آپ در مراحل مختلف را به درستی تشخیص دهیم و بسترهای مناسب را برای رشد انفجاری فراهم کنیم. این دغدغه ما را برآن داشت که با ترجمه و انتشار این کتابدر کنار هم تشخیص مراحل رشد را بیاموزیم.

در ادامه این کتاب آمده است: با وجود توانمندی کارآفرینان یکی از چالش‌هایی که در جلسه‌های سرمایه‌گذاری، وجود دارد  کمبود اطلاعات در خصوص شاخص‌های تاثیرگذار در رشد کسب و کار است.از آن‌جایی‌که سرمایه گذاری در استارت‌اپ‌ها همواره با ریسک ارتباط مستقیم دارد و طبیعتا از یک کسب و کار نوپا خلق جریان نقدینگی مثبت در سالهای اولیه انتظار نمی‌رود، پس مهمترین فاکتور در بررسی میزان موفقیت و پیش بینی های آتی روند این کسب و کار، میزان رشد و فاکتورهای مربوط به اثربخشی آن است.
کتاب تحلیل ناب در ادامه جنبش استارت‌آپ ناب ارائه شده و متریک‌هایی که در مراحل مختلف رشد باید به آن توجه شود را معرفی می‌کند. در واقع پیام اصلی کتاب در این جمله خلاصه می‌شود: «چطور بدون داشتن معیار مناسب متوجه شویم در حال پیشرفت هستیم یا پسرفت؟»کتاب با پاسخ به این سوال که چه معیاری و در چه زمانی اهمیت بیشتری دارد، درک جدیدی از نحوه سنجش پیشرفت کسب و کار را ارائه می‌دهد.
این سومین کتابی است که با حمایت حرکت اول هلدینگ سرمایه‌گذاری خطرپذیر گروه «همراه اول» منتشر شده است.

دانلود کتاب تحلیل ناب-حرکت اول
https://pvst.ir/guv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو