skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

نسرین ابوئی نویسنده میهمان

آمار فروش پنج تولیدکننده برتر ابزارهای پوشیدنی

نسرین ابوئی
نویسنده میهمان

۱۳ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بر اساس داده‌های جدید، محموله‌های جهانی ابزار‌های پوشیدنی در سه ماهه سوم امسال ۲.۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

هم‌چنین مطابق با داده‌های شرکت بین‌المللی داده IDC این عدد به بالاترین حد در این دوره یعنی ۱۴۸.۴ واحد رسیده است. حجم کل محموله‌ها حتی از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ (۱۴۲.۱ میلیون) و سه ماهه سوم ۲۰۲۲ (۱۴۴.۶ میلیون) که میزان فروش ناشی از هزینه‌های مرتبط با همه‌گیری کویید بود هم پیشی گرفت. و البته این میزان رشد تا حد زیادی به ظهور برند‌های کوچکتر و طبقه‌بندی‌های نوظهور نسبت داده می‌شود.

آمارها چه می‌گویند؟

جیتش اوبرانی (Jitesh Ubrani)، مدیر تحقیقات Mobility and Consumer Device Trackers در IDC اظهار داشته: «یک دهه از شروع بازار ابزار‌های پوشیدنی می‌گذرد. در این میان با وجودی که این بازار با میزانی از ادغام رو به رو بوده است، ولی هنوز از نظر برند‌ها و فرم فاکتور‌ها دارای تنوع زیادی است».

هم‌چنین «ابزار‌های ردیابی سلامت و تناسب اندام since the original Fitbits and Pebble watches تاکنون راه درازی را پیموده‌اند. اما بزرگترین محرک پوشیدنی‌ها ظهور طرح‌های کوچک‌تر و شیک‌تر بوده است. در نتیجه انتظار می‌رود حلقه‌های هوشمند از برند‌های جدیدتر مانند Oura، Noise، BoAT، Circular و غیره در سه ماهه آینده فرم فاکتور جدیدی را آغاز کنند. در عین حال با فشار بر برند‌های فعلی موجب افزایش توجه آنان در افزایش نوآوری در طراحی و تولید محصولات ردیابی سلامت شوند. »

رامون لاماس (Ramon Llamas) مدیر تحقیقات، دستگاه‌های موبایل و AR/VR، افزود: «ساعت‌های هوشمند و ابزار‌های پوشیدنی مانند هدفون هم‌چنان در بازار پوشیدنی‌ها طرفدار دارند. بنابراین این نوع محصولات هنوز هم در میان مصرف‌کنندگان محبوب هستند و هم‌چنان در میان کاربران خواهان اولین استفاده نفوذ پیدا می‌کنند. به خصوص در میان مشتریان محتاط و حساس به قیمت این محبوبیت بیشتر است. به همین دلیل ما می‌توانیم فروشندگان نوظهور را ببینیم که به دلیل حجم بالای محموله‌ها در میان برند‌های پیشرو رتبه‌بندی می‌شوند. Combined with چرخه‌های تازه‌سازی- شامل کسانی که به تازگی و از سال ۲۰۲۰ یک ابزار پوشیدنی خریداری کرده‌اند– بازار ابزار‌های پوشیدنی یک چرخ پرواز قوی راه‌اندازی کرده است تا حجم محصولات را در حال رشد نگه دارد.

آمار فروش 5 شرکت برتر تولیدکننده ابزارهای پوشیدنی بر اساس حجم ارسال محموله‌ها، سهم بازار و رشد سالانه، سه ماهه سوم 2023 (بر حسب میلیون‌ها محموله)

شرکتمحموله‌های سه ماهه سوم۲۰۲۳سهم بازار سه ماهه سوم ۲۰۲۳محموله‌های سه ماهه سوم ۲۰۲۲سهم بازار سه ماهه ۲۰۲۲رشد سالانه
۱. اپل (Apple)29.920.2%40.828.2%-26.7%
۲. ایمجین مارکتینگ (Imagine Marketing)14.39.6%11.98.3%19.4%
۳. شیائومی (Xiaomi)11.67.8%8.55.9%36.0%
۴. سامسونگ (Samsung)10.77.2%11.88.2%-9.1%
۵. هواوی (Huawei)8.55.7%8.96.2%-4.4%
سایر شرکت‌ها73.449.4%62.643.3%17.1%
مجموع148.4100.0%144.6100.0%2.6%

منبع: ردیاب ابزارهای پوشیدنی سه ماهه جهانی IDC، ۴ دسامبر ۲۰۲۳

https://pvst.ir/gv1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو