skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آسیاتک، پنج شهر استان اصفهان را به فیبر نوری مجهز می‌کند

۹ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عملیات اجرایی اتصال شهرهای نجف‌ آباد و خمینی‌شهر در استان اصفهان به فیبر نوری (FTTX) با سرمایه‌گذاری شرکت آسیاتک آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آسیاتک، با آغاز عملیات در این دو شهر، طی سال آینده  پنج شهرستان‌ استان اصفهان با سرمایه‌گذاری این شرکت به شبکه فیبر نوری مجهز می‌شوند. عملیات اجرایی فیبر نوری (FTTX) شهر نجف آباد از هفته گذشته با اعتباری نزدیک به ۲۰۵ میلیارد تومان و با حفاری بیش از ۲۲۰ کیلومتر، به منظور تحت پوشش قرار دادن ۷۵ هزار خانوار این شهر کلنگ‌زنی شد. در شهرستان خمینی‌شهر نیز این عملیات، به ۲۵۰ کیلومتر حفاری در محدوده این شهر نیاز دارد تا ۸۰ هزار خانوار این شهر به شبکه فیبر نوری متصل شوند.

نجف‌آباد پنجمین شهری در استان اصفهان محسوب می‌شود که پروژه فیبر نوری آن با سرمایه‌گذاری آسیاتک آغاز می‌شود.

به گفته روابط‌عمومی آسیاتک، با وجود تعهد آسیاتک به پایان این پروژه تا قبل از پایان سال جاری امکان دسترسی بخشی از مناطق و خانوارها را به اینترنت فیبر نوری مهیا می‌شود. با تکمیل این پروژه میزان سرعت اینترنت به ۱۰۰ برابر سرعت فعلی می‌رسد و تجربه خوبی در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

عبدالرسول امامی، شهردار نجف‌ آباد در مراسم عملیات اجرایی فیبر نوری (FTTX) با تاکید بر اهمیت دسترسی شهروندان این شهر به فناوری‌های روز و اینترنت پرسرعت گفت: تبدیل نجف آباد به یک شهر هوشمند، یکی از اهداف توسعه پایدار مدیریت شهری طی چند سال اخیر بوده است. برای رسیدن به این هدف تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا زیرساخت و بسترهای شهر هوشمند جهت دستیابی آسان شهروندان به تکنولوژی روز دنیا فراهم شود.

از این رو با تلاش های صورت گرفته توسط مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نجف‌آباد قرارداد اجرایی پروژه توسعه شبکه ملی فیبر نوری (FTTX) نجف آباد با اعتبار ۲۰۵ میلیارد تومان، بین شهرداری نجف‌آباد و شرکت  آسیاتک منعقد شد تا مراحل اجرایی این کار با حفاری بیش از ۲۲۰ کیلومتر در طول آغاز شده و مقدمات تحقق افزایش سرعت و پهنای باند اینترنت فراهم شود.

جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان در این مراسم گفت : شبکه‌های ارتباطی موجود در کشور دیگر پاسخگوی نیازها مردم نیست و برای همین برنامه توسعه فیبر نوری در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت. برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در کشور طراحی شد که از این میزان یک میلیون و ۲۵۰ هزار پورت سهم استان اصفهان است. تکمیل این پروژه و توسعه فیبر نوری، ظرفیت خوبی را برای استفاده و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان شهر نجف آباد و استان اصفهان فراهم می‌کند.

اولین عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری آسیاتک در مهر ماه سال ۱۴۰۱ در شهر چالوس استان مازندران شروع شد. این پروژه در اردیبهشت ماه سال جاری با دسترسی بیش از ۳۰ هزار خانوار این شهر به اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) با ظرفیت ۹۳۰ مگابیت بر ثانیه تکمیل و به پایان رسید.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده، پروژه فیبر نوری (FTTX) شهرستان نجف آباد در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

https://pvst.ir/gts

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو