skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

صبا رضایی نویسنده میهمان

مدیرعامل هوشمند فردا: به زودی شاهد رشد نئوبانک‌ها خواهیم بود

صبا رضایی
نویسنده میهمان

۵ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پنل نئوبانک

مدیرعامل نئوبانک هوشمند فردا معتقد است به زودی شاهد رشد این حوزه از بانکداری در کشور خواهیم بود. نئوبانک‌ها به دلیل شفافیت، تخلفات مالی را کاهش می‌دهند، همچنین منجر به توسعه اقتصاد دیجیتالی می‌شوند.

به گزارش پیوست، نوید رجائی‌پور، مدیرعامل نئوبانک هوشمند فردا در نشست تخصصی نئوبانک‌ها که در حاشیه نمایشگاه تلکام برگزار شد گفت: کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بخش عمده‌ای از سود بازار را به خود اختصاص می‌دهند. اما هنوز امکان افتتاح حساب در نئوبانک‌ها برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

او افزود: اکنون از سیستم بانکداری باز (Open Banking) در سازمان‌های حقوقی استفاده می‌شود. بانک ملت و بانک آینده در حال حاضر دارای پلتفرم باز بانکداری هستند و به سازمان‌های کوچک و بزرگ خدمات‌رسانی می‌کند. البته بیشتر بانک‌ها چنین پلتفرمی را دارند اما بانک ملت پیشروتر است. بانکداری باز به دلیل وجود شفافیت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

رجائی‌پور گفت: بانکداری باز اکنون در حال اجرا است اما هنوز نمی‌توانیم افتتاح حساب چندنفره انجام دهیم. درحال حاضر شرکت‌ها می‌توانند تا ۳ نفر در شعب بانکی حضور یابند و افتتاح حساب انجام دهند. این اقدام از نظر فنی بسیار ساده است اما ازنظر قوانین محدودیت‌هایی وجود دارد که به تدریج رفع می‌شود.

او در رابطه با میزان رشد نئوبانک‌ها در ایران گفت: قطعا به زودی شاهد توسعه نئوبانک‌ها در ایران خواهیم بود و محدودیت‌ها رفع خواهند شد چراکه فعالیت نئوبانک‌ها خواسته مشتریان است و تقاضای بالایی در ایران دارد. مساله اصلی این است که مشتری چه می‌خواهد. باتوجه به این‌که مشتری ایرانی از خدمات مدرن بانکی که در دنیا ارائه می‌شود آگاه است و همواره خواهان بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات است، بنابراین به زودی شاهد توسعه نئوبانک‌ها در ایران خواهیم بود.

رجائی‌پور گفت: فعالیت نئوبانک‎‌ها منجر به توسعه اقتصاد دیجیتال می‌شود. همچنین به دلیل وجود شفافیت در نئوبانک‌ها از تخلفات کاسته می‌شود و در نهایت به تجمیع منابع بهتری منجر می‌شود. من به این حوزه امیدوارم و مطمئنم دیگر بانک‌ها نیز به آن ملحق خواهند شد.

https://pvst.ir/grj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو