skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس رگولاتوری: اجازه استفاده از موج‌های میلیمتری به اپراتورها داده خواهد شد

۵ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام کرد تا پایان سال آینده موج‌های ۹ میلیمتری به اپراتورها داده خواهد شد.

به گزارش پیوست، ایرانسل امروز در غرفه خود در تلکام سرعت بالای ۶ گیگ در دانلود را تست کرد و پس از تست آن از رئیس رگولاتوری درخواست کرد که امکان دسترسی به موج‌های میلیمتری نیز به آنها داده شود. طبق آنچه ایرانسل اعلام کرد هم‌اکنون بحث استفاده از فرکانس ۳.۵ گیگاهرتز با رگولاتوری نهایی شده است اما برای اینکه بتوانند این سرعت دانلود را در اختیار مشترکان بگذارند نیاز به موج‌های میلیمتری از جمله ۹ میلیمتری دارند.

تست سرعت دانلود در غرفه ایرانسل

امیر لاجوردی اعلام کرد هم‌اکنون مطالعات برای واگذاری این فرکانس‌ها در حال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم این فرکانس‌ها را تا پایان سال آینده در اختیار اپراتورها قرار دهیم.

او گفت: یکی از فاکتورهای ارزیابی شبکه ملی اطلاعات میزان واگذاری موج‌های میلیمتری است و با توجه به اینکه در نظر داریم شبکه ملی اطلاعات را تا  پایان سال آینده به اتمام برسانیم از همین رو برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا امکان واگذاری موج‌های ۹ میلیمتری و بالاتر را نیز برای اپراتورها فراهم کنیم.

او از فرکانس به عنوان یکی از منابع کشور نام برد از همین رو مدیریت منابع را از اولویت‌های رگولاتوری برای توسعه عنوان کرد. طبق گفته او موج‌‌ها فرکانسی برای توسعه ارتباطات سیاد و همچین ارتباطات ثابت بسیر مثمر ثمر خواهد بود.

او در واکنش به درخواست اپراتورها برای افزایش تعرفه بسته‌های اینترنتی گفت: تا زمانی که اپراتورها تضمین افزایش کیفیت اینرتنت به ما ندهند ما اجازه افزایش تعرفه به آنها نخواهیم داد.

https://pvst.ir/grb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو