skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دبیر کنگره موبایل: افزایش تعرفه واردات موبایل مسافری باید زودتر اعمال می‌شد

۳ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

انجمن وارد کنندگان موبایل از افزایش تعرفه واردات موبایل مسافری استقبال کرد، این انجمن تا پیش از ابلاغ افزایش تعرفه واردات موبایل مسافری بالای ۶۰۰ دلار به ۳۰ درصد بارها از دولت خواسته بود تعرفه واردات گوشی همراه مسافر را بازنگری کند.

به گزارش پیوست، دبیر کنگره موبایل گفت که افزایش تعرفه موبایل به ۳۰ درصد باید زودتر عملی می‌شد تا از محل افزایش تعرفه برای توسعه زیست‌بوم استفاده شود.

انجمن واردکنندگان موبایل مرداد ۱۴۰۲ با ارسال نامه‌ای به وزارت صمت خواستار افزایش تعرفه موبایل مسافری شده‌بودند، در آن نامه قید شده بود «از آنجایی که موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار دربرگیرنده بیشترین میزان‌ گوشی‌های مسافری است این عدد باید از تعرفه واردت تجاری بیشتر باشد.» اما به گفته دبیر کنگره موبایل، در این چند ماه این قانون از سمت گمرک عملی نشد.

رضا  عالیان گفت: پیش‌تر با اشتباه و با تفسیر قانونی بودجه سال ۱۴۰۲، عوارض واردات گوشی‌های مسافری بالای ۶۰۰ دلار به‌میزان نصف تجاری اخذ می‌شد و انجمن واردکنندگان تلفن همراه بارها مخالفت خود را اعلام کرده بود.

نامه ارسالی انجمن برای افزایش تعرفه موبایل مسافری

دبیر کنگره موبایل گفت: این قانونی بود که از اول سال ۱۴۰۲ باید اجرا می‌شد اما گمرک سهوا یا عمدا آن را اجرا نکرد. انجمن واردکنندگان موبایل این موضوع را چندین بار پیگیری کرد تا دیروز افزایش تعرفه به  ۳۰ درصد رسید.

عالیان دلیل این افزایش را از بین بردن سو استفاده و توسعه زیست‌بوم از محل تعرفه دانست.

https://pvst.ir/gqh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو