skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دورهمی سکه‌خوانی: عرضه توکن رابطه مستقیمی با موفقیت پلتفرم ندارد

۲۶ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۲

فعالان حوزه رمزارز معتقدند عرضه توکن برای پلتفرمی که موفق نیست، منجر به موفقیت نمی‌شود.

به گزارش پیوست، دورهمی آزمایشگاه وب ۳.۰ مانی لب، با نام سکه‌خوانی برگزار شد. در این دورهمی که به بررسی توکن بایننس اختصاص داشت، نقش عرضه توکن به عنوان یکی از روش‌های موفقیت پلتفرم بررسی شد.

یزدان عباسی، پژوهشگر و مدرس بلاک‌چین در این رویداد، جنبه‌های مختلف عرضه توکن BNB توسط صرافی بایننس را بررسی کرد. توکنی که در سال‌های گذشته توانسته ارزش بازار قابل توجهی به دست آورد و در لیست ۱۰ توکن برتر بازار دیده می‌شود.

با این حال این توکن موفق، پر از تناقض است. یزدانی با اشاره به این موضوع، برخی از این تناقض‌ها را برجسته کرد. اولین موردی که احتمالا کاربران قبل از سرمایه‌گذاری در هر توکن بهتر است بررسی کنند، وایت‌پیپر یا سپیدنامه است. یزدانی با اشاره به وایت‌پیپر توکن بایننس گفت، سپیدنامه برخلاف روال مرسوم فضای کریپتو، بیشتر به معرفی پلتفرم بایننس می‌پردازند.

همچنین باتوجه به این نکته که شبکه توسعه داده شده به دست بایننس به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز معرفی شده است، یزدانی معتقد است اعتبارسنج‌های این شبکه رفتاری کاملا متمرکز دارند و حتی برای عضویت در این گروه، بایننس مبالغی میلیون دلاری دریافت می‌کند. به همین دلیل می‌تواند انتظار رفتار سلیقه‌ای در عملکرد این شبکه را داشت.

البته تناقض در شبکه بایننس شامل موارد دیگری هم می‌شود. کاربردپذیری در فضای ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل عرضه و موفقیت توکن‌ها مطرح است. با این حال توکن بایننس کاربردی جز پرداخت کارمزد در این شبکه ندارد.

با این حال توکن بایننس یکی از موفق‌ترین توکن‌ها از نظر ارزش بازار است. به گفته یزدانی، این موفقیت با توجه به عملکرد و وایت‌پیپر توکن بایننس، به دلیل موفقیت پلتفرم بایننس به عنوان بزرگ‌ترین صرافی ارزدیجیتال در جهانی است. چراکه این توکن عملا ارزش خاصی خلق نکرده است اما پلتفرمی پشت آن قرار گرفته است که توانسته با این ابزار، بازار بزرگ‌تری به دست آورد.

در نهایت این بررسی که شامل معرفی، تاریخچه، کاربردها و اقتصاد توکن می‌شد، نشان داد نقش عرضه توکن در موفقیت پلتفرم ناچیز است. به همین دلیل برخلاف تصور عمومی برای عرضه توکن به عنوان روشی برای توسعه بازار یا موفقیت پلتفرم، این موضوع زمانی محقق می‌شود که پلتفرم توانایی خلق ارزش داشته باشد و از توکن به عنوان یکی از ابزارها استفاده کند.

https://pvst.ir/gpl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو