skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تفاهم‌نامه اجرای پروژه فیبر نوری با شهرداری تهران امضا شد

۲۸ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تفاهم‌نامه اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهردار تهران به امضا رسید.

روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد در جلسه صبحانه کاری که با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و علیرضا زاکانی، شهردار تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه اجرای پروژه فیبر نوری در پایتخت به امضای دو طرف رسید. اجرای فیبر نوری در کلان‌شهرها و به خصوص تهران با مشکلات مختلفی و از جمله همکاری نکردن شهرداری‌ها روبرو است. پیش از این گفته شده بود شهرداری تهران علاقه‌مند است پروانه اپراتوری دریافت کند؛ اما وزارت ارتباطات ترجیح می‌دهد شهرداری به صورت عمده‌فروشی در این طرح مشارکت کند.

در خبری که از امضای تفاهم‌نامه فیبر نوری منتشر شده، اشاره‌ای به جزییات این تفاهم نشده و هنوز مشخص نیست شهرداری تهران به چه صورت در این طرح مشارکت می‌کند.

وزیر ارتباطات در این جلسه گزارشی از اقدامات و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو سال گذشته ارائه کرد و با تاکید بر اینکه تهران مهم‌ترین کلانشهری است که باید این پروژه در آن اجرایی شود، گفت: تهران کلانشهری است که جمعیت زیادی را در خود جای داده و سرویس اینترنت با سرعت گیگابیت بر ثانیه یک نیاز اساسی برای این شهر محسوب می‌شود.

او افزود: تلاش ما این است که سرویس‌هایی با سرعت‌های بالا، با کیفیت و ارزان در اختیار کاربران قرار دهیم که این مهم محقق نخواهد شد مگر با تکمیل پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها.

زارع‌پور درباره نحوه اجرای این پروژه در تهران گفت: برای رفع انحصار و ایجاد رقابت و ارائه خدمات بهتر به مردم عزیز، بازیگران جدیدی در عرضه سرویس فیبرنوری وارد شده‌اند و در حال حاضر ۹ اپراتور جدید در این پروژه فعال هستند که در کلانشهرها کنسرسیومی از این اپراتورها پروژه را راهبری می‌کنند که در تهران نیز بر همین اساس عمل خواهد شد.

در ادامه این جلسه علیرضا زاکانی شهردار تهران با تقدیر از اقدامات و دستاوردهای وزارت ارتباطات در دوسال گذشته گفت: بنده به عنوان شهردار تهران و همکارانمان، شهرداری را به عنوان منشا ارائه خدمت می‌بینیم و با توجه به برنامه‌های تحولی و کلانی که در این دوره تهیه شده است، به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به ویژه برای تبدیل تهران به عنوان شهر هوشمند نگاه ویژه‌ای داریم.

زاکانی ادامه داد: بنابراین لازم است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پروژه شهرداری تهران را شریک راهبردی خود در نظر بگیرد و آماده‌ایم که مسئولیت‌های خود را در این پروژه انجام دهیم.

https://pvst.ir/gp3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو