skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انجمن بلاک‌چین با پیش‌نویس طرح ساماندهی و توسعه رمزدارایی‌ها مخالفت کرد

۲۰ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

انجمن بلاک‌چین

انجمن بلاک‌چین در نامه‌ای به کمیسیوین اقتصادی مجلس به صورت صریح با «پیش‌نویس طرح ساماندهی و توسعه رمزدارایی‌ها» مخالفت کرد، چرا که از نظر انجمن بلاک‌چین این پیش‌نویس می‌تواند تبعات اقتصادی و امنیتی جدی در سطح ملی برای کشور خواهد داشت.

به گزارش پیوست، در این نامه به رویکرد مجوز محوری در زمینه رمزدارایی‌ها اشاره شده است که یک رویکرد قدیمی در این حوزه به شمار می‌آید و عملا به دلیل پویایی و سرعت پیشرفت این رویکرد چندان موثر نخواهد بود. اعضای انجمن به رویه خودتنظیم‌گری که با حمایت پلیس فتا فراجا و همچنین وزارت اطلاعات در حال انجام است اشاره کرده است طبق آنچه در این نامه آمده کسب‌وکارهای قانون‌پذیر توسط ۳ تشکل (انجمن بلاک‌چین، فین‌تک و سازمان نصر) به سازمان توسعه تجارت الکترونیکی معرفی می‌شوند . از نظر نگارندگان نامه این روش تنظیم‌گری بهترین روش تنظیم‌گری برای این حوزه است.

در این نامه آمده است: « با توجه به نحوه نگارش سند و حتی بدعت‌هایی در تعاریف که در زیست بوم هیچ‌ کشور دیگری وجود ندارد و زمینه را از قبل برای ورود کسب و ک ارهای مشخص و معین به‌وجود می‌آورد. گویا کمیسیون اقتصادی مجلس قوانین تحریم‌های بین‌المللی S722 سیاهچاله تحریم ـ کاتسا­ـ H.R 3364 ایلسا و قوانین تحریم U_Turn خزانه‌داری آمریکا که همگی هم‌پوشانی بین‌المللی دارند را به صورت کامل فراموش کرده‌اند و رویکرد پوسیده مجز محوری را مجددا درپیش‌گرفته‌اند.»

متن کامل نامه انجمن بلاک‌چین به کمیسیون اقتصادی مجلس 

طبق این نامه: «… هر گونه اقدامی که با مجوز محوری در این کشور صورت گیرد، پای نهادی مانند FDD آمریکا را به کشور ما باز می‌کند. این نهاد بین یک درصد تا ۵ درصد از شناسایی متقن مالی شرکت‌هایی که مجوز گرفته‌اند را در صورت مسدودسازی، به گزارش دهنده به عنوان پاداش ارائه می‌دهد.»

در این نامه به صورت جدی نسبت به مشارکت نگرفتن نهادهای خصوصی در تدوین این پیش‌نویس انتقاد کرده است.

https://pvst.ir/gnq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو