skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نشست هم‌اندیشی شاخص‌های ارزیابی در گروه تولید کنندگان موبایل برگزار شد

۱۵ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 دومین جلسه هم‌اندیشی جایزه ملی و رتبه بندی فعالین زیست بوم موبایل ایران با هدف تعیین شاخص‌های ارزیابی این بار با حضور تولیدکنندگان موبایل در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

در این نشست که مربوط به بررسی شاخص‌های ارزیابی در گروه تولید کنندگان موبایل بود، مدیران شرکت‌های تولیدی ونمایندگان تشکل مربوطه حضور داشتند و به مسائل و مشکلات پیرامون این بخش از اکوسیستم موبایل پرداختند. موضوع این جلسه هم اندیشی در مورد افزایش توان زیست بوم موبایل کشور با ابزار رتبه‌بندی و کنگره بود و فعالین عرصه تولید موبایل و تجهیزات دیجیتال همراه در آن حضور داشتند.

یکی از مسایل مطروحه در این نشست بررسی مشوق‌ها برای برگزیدگان در طرح ملی رتبه‌بندی بود. محمدرضا عالیان، دبیراجرایی این طرح در این باره گفت: بی‌شک با اجرای طرح رتبه‌بندی زیست بوم موبایل، شاهد شناسایی بیشتر کسب و کارها، شناخت نیازها، تقویت بنگاه‌های اقتصادی این حوزه، ایجاد اشتغال مولد، شکل گیری زنجیره ارزش، ایجاد مشوق برای پایداری کسب و کارها و نهایتا به‌وجود آمدن تعادل و شکوفایی در اقتصاد دیجیتال کشور خواهیم بود.

عالیان در ادامه افزود: مشوق‌هایی برای برگزیدگان این طرح در نظر گرفته شده است که می‌تواند علاوه بر تسهیل در فرآیند تامین قطعات و ماشین آلات تولیدی، بخشی از مشکلات موجود را مرتفع کند و در صورت استمرار و اثربخشی این طرح، می‌توان به ایجاد ارزش افزوده آن در زنجیره تولید امیدوار بود.

مباحث و چالش‌های پیرامون تولید موبایل و تجهیزات دیجیتال همراه و رفع موانع آن، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی بخش دولتی و خصوصی به شمار می‌رود. این درحالی است که تسهیلگری در این حوزه با اما و اگرهایی روبرو بوده است و موافقان و مخالفان آن نقدهایی بر عملکرد دولت به تک قطبی‌سازی و ایجاد انحصار در این صنعت فناورانه داشته اند.

اما آنچه که باید به آن توجه شود، اهمیت و جایگاه دستگاه‌های ارتباطی سیار در زیست بوم موبایل و اقتصاد دیجیتال است. ساخت و تامین این تجهیز، هسته مرکزی زیست بوم را تشکیل می‌دهد و به نوعی اندام اصلی این پیکره محسوب می‌شود.

در ادامه این نشست نمایندگان انجمن تولیدکنندگان و مدیران بخش خصوصی با بررسی شاخص‌های تدوین شده برای این گروه ، با ارائه نقطه نظرات و نقد و بررسی ، معیارها و شاخص‌های ارزیابی در این طرح را اصلاح و نهایی کردند. گفتنی است طرح ملی رتبه‌بندی فعالان زیست بوم موبایل ایران در گروه‌بندی تامین‌کنندگان سخت‌افزار، تولیدکنندگان سخت‌افزار، ارائه دهندگان زیرساخت، منتشرکنندگان محتوا، نرم‌افزارهای کاربردی، خدمات‌دهندگان، رسانه‌های آموزشی و فرهنگ‌ساز، فعالین حوزه هوش مصنوعی، فینتک، رمزارز و بلاکچین، بخش تامین مالی، پارک‌های فناوری و مراکز شتابدهی انجام خواهد شد. در همین راستا شرکت مجری با هدف شفاف‌سازی و بهره‌مندی از خرد جمعی، جلساتی را با فعالین و صاحب نظران هر گروه جهت تدوین نهایی شاخص‌های رتبه‌بندی برگزار می‌کند تا پس از انجام این مرحله با اعلام فراخوان عمومی، ثبت‌نام فعالین اکوسیستم موبایل ایران در سامانه www.imeaward.ir آغاز شود.

https://pvst.ir/gm3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو